زنده ماندن کارگر قشمی پس از برق گرفتگی و سقوط از ارتفاع 8 متری

به گزارش مجله هدیه، رئیس بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم گفت: مرد 48 ساله ای که در حین انجام کار دچار برق گرفتگی و سپس سقوط از ارتفاع 8 متری شده بود، جان سالم به در برد.

زنده ماندن کارگر قشمی پس از برق گرفتگی و سقوط از ارتفاع 8 متری

به گزارش فارس، دکتر مجتبی اسمعیلی ظهر امروز بیان داشت: این بیمار که به دلیل شدت جراحات وارده در حالت نامناسبی قرار داشت، پس از انجام اقدامات اولیه به وسیله اورژانس 115 به بیمارستان قشم منتقل شد.

وی گفت: آسیب وارده اعم از شکستگی شدید و خونریزی وسیع در قفسه سینه، مهره های کمر و بعلاوه متوقف شدن کامل عملکرد کلیه بود که با اقدامات مناسب درمانی بیمار پس از هشت روز بستری با حال عمومی رضایت بخش ترخیص شد.

متخصص جراحی عمومی و سرپرست تیم جراحی در این باره گفت: در ابتدا بیمار به دلیل آسیب های وارده و خونریزی وسیع به اتاق عمل و تحت عمل جراحی قفسه سینه نهاده شد.

دکتر مریم جعفری ادامه داد: با توجه به اینکه بیمار دچار سقوط از ارتفاع نیز شده بود تحت عمل جراحی به وسیله متخصص جراحی مغز و اعصاب از ناحیه مهره های کمر نهاده شد که عمل انجام شده نیز با موفقیت انجام شد.

متخصص جراحی عمومی بیمارستان قشم بیان نمود: یکی از عوارض پس از برق گرفتگی در افراد، از کار افتادن کلیه ها است که خوشبختانه با اقدامات به موقع دارویی و درمانی عملکرد کلیه های بیمار پس از چند ساعت بهبود یافت.

وی از دیگر عوارض برق گرفتگی را اختلالات قلبی و عصبی، مختل شدن حس شنوایی و بینایی، مسائل تنفسی، تشنج و. برشمرد و اضافه نمود: افرادی که در مشاغل و یا صنایع برقی فعالیت دارند حتماً شیوه های کاری مرتبط با ایمنی الکتریکی را رعایت نمایند تا دچار حوادث برق گرفتگی نشوند.

دکتر جعفری از پرسنل اورژانس در احیای اولیه بیمار و بعلاوه، دکتر گوهردهی متخصص داخلی، دکتر سیف متخصص طب اورژانس و دکتر مشعری متخصص جراحی مغز و اعصاب که در نجات جان و بهبودی این بیمار نقش داشتند، قدردانی کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 خرداد 1401 بروزرسانی: 29 خرداد 1401 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 2116

به "زنده ماندن کارگر قشمی پس از برق گرفتگی و سقوط از ارتفاع 8 متری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنده ماندن کارگر قشمی پس از برق گرفتگی و سقوط از ارتفاع 8 متری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید