روند بازسازی در مناطق سیل زده خوزستان خوب پیش می رود

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور روند بازسازی در مناطق سیل زده خوزستان را خوب ارزیابی کرد .

روند بازسازی در مناطق سیل زده خوزستان خوب پیش می رود

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش ، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور روز دوشنبه در حاشیه سفر به روستاهای سیل زده بخش شاوور شوش در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همه دستگاه های اجرایی و مسوولان در سیل امسال پای کار بودند گفت: با توجه به گستردگی میزان سیل در خوزستان و خسارت های وارد شده به واحدهای مسکونی، مزارع و زیرساخت ها، ارزیابی ما از روند بازسازی و نوسازی خوب است.

او با بیان اینکه مردم روستاهای سیل زده تاکنون از روند بازسازی رضایت دارند، اضافه کرد: امیدواریم با این روند بتوانیم تا سرانجام امسال نوسازی همه واحدهای مسکونی، زیرساخت ها و مدارس را به اتمام برسانیم.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر این که هیچ مسئله ای در ارایه تسهیلات و یاری های بلاعوض در 2 بخش کشاورزی و مسکن وجود ندارد، بیان نمود: نقدینگی لازم تامین شده و در اختیار دستگاه های اجرایی مربوطه از جمله جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و... قرار داده شده است.

نجار توضیح داد: تنها در بحث زیرساخت ها با توجه به محدودیت های اقتصادی دولت، باید با حساب و کتاب بیشتری کار پیش برود و طرح ها تعریف گردد، البته در این حوزه طرح های ضروری در اولویت اتمام قرار گرفته و بخشی از طرح ها نیز با یاری خیران و بانک ها مثل احداث مدارس 6 کلاسه در دست انجام است.

او ادامه داد: از روزهای ابتدایی سیل کوشش شد با ایجاد مسکن اضطراری و فراهم کردن اجاره بها کسانی که مسکن آن ها قابل سکونت نبود سریعا استقرار یابند و بسته های لوازم خانگی به منازلی که تنها آب وارد آنها شده بود داده شد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بیان نمود: درمجموع تمام کوشش ما این است در دوره های زمانی مختلف با بازدید از مناطق سیل زده مسائل را از نزدیک آنالیز و برطرف کنیم.

نجار با تشکر از کوشش و صبر مردم در مناطق سیل زده اضافه کرد: تمام امکانات و توان خود را برای برطرف مسائل مردم سیل زده به کار گرفته ایم.

معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور شامگاه شنبه وارد خوزستان شد، وی روز شنبه پس از حضور در آیین تحویل 18خودروی شستشوی معابر و بهره برداری از مرکز سیار فرماندهی مدیریت بحران خوزستان به شهرسیتان شوشتر رفت و از آخرین وضعیت روند بازسازی منازل سیل زده روستاهای شعیبیه شوشتر بازدید کرد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور روز دوشنبه به شهرستان شوش رفت و پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام شوش و زیارت دانیال نبی از منازل و مدارس آسیب دیده در روستاهای بخش شاوور بازدید کرد و پس از آن از اهواز به تهران رفت.

سیل بهار امسال در حوضه های کرخه، کارون و دز 21 شهرستان را دچار آبگرفتگی کرد که دراثر این سیلاب 133 روستا به زیر آب رفت و 374 روستا به صورت جزیی و کلی تخلیه شدند.

ب

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: بروزرسانی: 18 آذر 1398 شناسه مطلب: 556

به "روند بازسازی در مناطق سیل زده خوزستان خوب پیش می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روند بازسازی در مناطق سیل زده خوزستان خوب پیش می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید