خمیردندان گیاهی- دارویی بدون نگهدارنده شیمیایی فراوری شد

به گزارش مجله هدیه، نخستین خمیر دندان گیاهی بدون استفاده از نگهدارنده های شیمیایی توسط محققان یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری کردستان فراوری شد.

خمیردندان گیاهی- دارویی بدون نگهدارنده شیمیایی فراوری شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی مجله هدیه به نقل از وزارت علوم به گفته قادری مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان، با توجه به مشکلاتی از قبیل التهاب لثه و پوسیدگی که خمیر دندان های امروزی برای دهان و دندان ایجاد می نمایند علم به سمت و سویی می رود که از مواد نانو در فرمولاسیون خمیر دندان ها استفاده گردد تا شاید از مضرات آن بکاهد، اما هنوز از لحاظ تحقیقات صورت گرفته بی ضرر بودن مواد نانویی محرز نشده است.

وی با اشاره به کوشش های شبانه روزی اعضای این شرکت اضافه کرد: پس از تحقیقات و مشاوره های بسیار بر آن شدیم تا از مواد گیاهی مناسب برای بهداشت دهان و دندان استفاده کنیم.

قادری عنوان نمود: با توجه به سابقه پژوهشی چندین ساله برروی آلفا پاینن در این شرکت در زمینه کنترل میکروبی، ضد التهابی و خاصیت ضدقارچی و اثر هم افزایی همراه بزاق برای تاخیر در فاز رشد میکروارگانیسم های دهان، تصمیم به استفاده از آن به عنوان محصول بهداشتی دهان و دندان شد و کار بر روی توسعه فرمولاسیون پایدار و حامل های انتقال مواد موثره حین استفاده، آغاز شد و با توجه به ساختار آلفا پاینن و استفاده از منابع معتبر، بهینه ترین و موثرترین فرمول طراحی شد.

وی در سرانجام با اشاره به افزایش آگاهی نسبت به محصولات گیاهی اظهار امیدواری کرد: در حال حاضر در بازار برای علاقه مندان به محصولات ارگانیک و طبیعی در زمینه بهداشت دهان و دندان هیچ محصولی با این ویژگی ها و بدون استفاده از نگهدارنده شیمیایی در دسترس نیست، امید است که عرضه این محصول احتیاج این دسته افراد را رفع نماید و سایرین را به استفاده از این دسته از محصولات علاقه مند کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 526

به "خمیردندان گیاهی- دارویی بدون نگهدارنده شیمیایی فراوری شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "خمیردندان گیاهی- دارویی بدون نگهدارنده شیمیایی فراوری شد" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خمیردندان گیاهی- دارویی بدون نگهدارنده شیمیایی فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید