خرازی: CFT می تواند جلوی سوءاستفاده ها را بگیرد

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه تصویب لایحه CFT می تواند جلوی سوءاستفاده ها را بگیرد، گفت: این لایحه همچنین می تواند تا حدی در جهت عادی شدن روابط مالی و اقتصادی یاری کننده باشد.

خرازی: CFT می تواند جلوی سوءاستفاده ها را بگیرد

به گزارش خبرنگاران، سیدکمال خرازی در حاشیه نشست مشترک با رئیس موسسه مطالعات امنیتی و اروپایی اتریش در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره تصویب لایحه CFT اظهار کرد: در صورتی که این لایحه تصویب گردد، با شرایطی که ایران می گذارد و خطوط قرمزی که بیان می نماید، می تواند جلوی سوءاستفاده ها را بگیرد. در عین حال در جهت عادی شدن روابط مالی و اقتصادی می تواند یاری نماینده باشد البته ما به این مکانیسم ها خیلی امیدوار نیستیم که تحولی ایجاد کند اما وضعیت نشان دهنده این است که باید بیشتر به خودمان و منافعمان متکی باشیم.

وی همچنین درباره سازوکار مالی اروپایی ها در قبال ایران نیز اظهار کرد: سازوکار اروپا می تواند بخشی از مسائل را برطرف کند و تجارت با ایران ادامه یابد اما باید دید این سازوکاری که وجود دارد تا چه اندازه می تواند برای ما رضایت بخش بوده و در عمل مسائل را حل نماید.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در مورد همکاری ایران با چین و روسیه به ویژه در زمینه خرید نفت و معاملات اقتصادی گفت: اگر منظور وابستگی به اینهاست که باید بگویم جزء سیاست های ما نیست اما در دنیای تجارت منافع مشترکی وجود دارد که کشورها می توانند با هم کار نمایند. چین و روسیه مادامی که منافع داشته باشند همکاری می نمایند اما ما معتقدیم این وابستگی نباید ایجاد گردد.

وی در مورد مبادلات اقتصادی با واحد پولی کشورها نیز گفت: صحبت هایی با طرف روسی و چینی انجام گردیده که اگر برقرار گردد می تواند به گسترش روابط یاری کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خرازی: CFT می تواند جلوی سوءاستفاده ها را بگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرازی: CFT می تواند جلوی سوءاستفاده ها را بگیرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید