خبرنگاران نمایندگان در انتخاب روسای کمیسیون ها به اصل تخصص محوری توجه نمایند

به گزارش مجله هدیه، تهران-خبرنگاران- دبیرجبهه پیشرفت رفاه و عدالت با تاکید بر این که نمایندگان ملت برای حل مسائل معیشتی برنامه ریزی دقیقی داشته باشند گفت: انتظار ملت این است که انتخاب روسای کمیسیون ها با اصل تخصص محوری همراه باشد تا نظارت موثرتری انجام گردد.

خبرنگاران نمایندگان در انتخاب روسای کمیسیون ها به اصل تخصص محوری توجه نمایند

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

محمد جواد محمدی نوری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به فرایند آنالیز اعتبارنامه ها از تحقق کارآمدی مجلس به عنوان انتظار عمومی ملت یاد کرد و ضمن اشاره به کوشش پیدا و پنهان بعضی نمایندگان برای کسب کرسی ریاست کمیسیون ها با ابراز نگرانی از عملکرد مجالس قبل در این باره، گفت: چشم و دل مردم و امید آنان در شرایط ویژه و بحرانی کنونی زدودن تمام اشتباهات و خطاهای دوره قبل است.

دبیرکل جمعیت جوانان انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در مجالس قبل دیده شده که یک پزشک به عنوان ریس کمیسیون عمران انتخاب شده بود، گفت: این اقدامات و انتخاب های غلط و بی ثمر در حقیقت خیانت به ملت است. دلیلی ندارد فردی که تجربه و تخصص در موضوعی ندارد بی حساب وارد کمیسیون های تخصصی مجلس گردد و این آفت موجب ناکارآمدی دستگاه ها می گردد.

محمدی نوری با بیان این که اکنون ملت انتظار دارد انتخاب روسای کمیسیون ها براساس تخصص محوری انجام گردد،گفت: نظارت مفید و موثر باعث تحول ساختاری در عملکرد وزارتخانه همسو خواهد شد.

وی با بیان این که شعار تغییر و تحول و با هدف تجلی امید به زندگی مجلس یازدهم آغاز به کار کرد، گفت: امیدواریم که نمایندگان دوری از هرگونه لابی گری برای تصاحب کرسی های کمیسیون ها را مدنظر قرار دهند چرا که این را نه تنها به ضرر خودشان بلکه به زیان جامعه می گردد.

محمدی نوری، انتخابات همراه با دقت لازم نمایندگان در بعضی کمیسیون ها چون اقتصاد، امنیت ملی، عمران، انرژی، برنامه و بودجه و صنایع را مهمترین رویداد مجلس یازدهم از منظر قضاوت عمومی دانست و بر هم افزایی نمایندگان ملت برای تسریع در برنامه ریزی کوتاه مدت در جهت حل مسائل معیشتی مردم تاکید نمود.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1100

به "خبرنگاران نمایندگان در انتخاب روسای کمیسیون ها به اصل تخصص محوری توجه نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نمایندگان در انتخاب روسای کمیسیون ها به اصل تخصص محوری توجه نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید