خبرنگاران جریمه تردد خودروها از ساعت21 تا 4 صبح 200 هزار تومان اعلام شد

به گزارش مجله هدیه، تهران - خبرنگاران - سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: جریمه تردد خودروهای شخصی از ساعت 21 تا 4 درسطح شهر 200 هزار تومان معین شده است.

خبرنگاران جریمه تردد خودروها از ساعت21 تا 4 صبح 200 هزار تومان اعلام شد

علیرضا رئیسی شنبه شب در یک برنامه گفتگوی تلویزیونی اضافه نمود: منع تردد از ساعت 21 تا 4 صبح در ستاد ملی موافقان و مخالفانی داشت، اما در نهایت کلیات آن را همه اعضای ستاد ملی و کرونا پذیرفتند و امشب نخستین شب اجرای این مصوبه در سطح کشور بود.

وی با بیان اینکه خبر منع تردد شهفرایندان از ساعت 21 تا 4 صبح سه شنبه هفته قبل توسط وزیر کشور اعلام شده بود، گفت: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا نیز دوشنبه هفته گذشته آن را اطلاع رسانی نموده بود که از روز یکم آذرماه به مورد اجرا گذاشته می گردد.

سخنگوی ستاد مقابله با بیماری کرونا سپس به صاحبان تمام واحدهای صنفی که می توانند فعالیت نمایند توصیه کرد بعد از ساعت 8 شب مغازه خود را ببندند و برای تردد به منزل خود از تاکسی استفاده نمایند.

رئیسی گفت: شیوع بیماری کرونا در کشور بحران بزرگی را به وجود آورده است و در شرایطی هستیم که اعضای ستاد ملی کرونا به طور شخصی دنبال ایجاد محدودیت نیستند مگر این که چاره ای جز ایجاد محدودیت برای شهفرایندان نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه این محدودیت ها ممکن است در عمل نیز نواقصی داشته باشد، گفت: ما باید در 2 هفته آینده بحران کرونا را به شدت کنترل کنیم تا بتوانیم به تدریج شاهد سیر نزولی انتشار ویروس کرونا در سطح کشور باشیم.

رئیسی تاکید نمود: این محدودیت دو هفته ای را همه ما موظف هستیم رعایت کنیم و بدون شک کاهش تردد می تواند در چهار هفته آینده تاثیرات قابل توجهی را در سطح کشور بگذارد.

وی گفت : پیشتر این محدودیت ها را در 43 شهر که شرایط آنها قرمز بود اعمال کردیم و خوشبختانه به تدریج با اعمال محدودیت های بیشتر بیماری کرونا در این 40 شهر کاملاً سیر نزولی پیدا کرد و آن 3 شهر نیز فرایند رشد این بیماری متوقف شد.

رئیسی اضافه نمود: هم اکنون 160 شهر ما در شرایط قرمز قرار گرفته است که 53 میلیون نفر در این شهرها زندگی می نمایند و اگر نتوانیم این محدودیت ها را اعمال کنیم با افزایش جانباختگان لطمات بسیار بزرگی به کشور وارد خواهد شد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید نمود: با توجه به تجربه ای که در کشور داریم اگر ما در اعمال محدودیت ها بیش از 85 درصد عمل کنیم قطعاً پس از دو هفته شاهد کاهش فرایند بیماری کرونا در کشور خواهیم بود.

وی با بیان اینکه تا زمانی که در شهری شرایط ما قرمز است این محدودیت ها ادامه خواهد داشت، از طرح محله محوری مقابله با کرونا اطلاع داد و گفت از امروز طرح محله محوری مقابله با کرونا در سطح کشور شروع شده و به ازای هر 12 هزار و 500 نفر در کشور یک پایگاه سلامت وجود دارد و به ازای هر 1500 نفر یک مراقب سلامت نیز در این طرح انجام وظیفه خواهد نمود.

رئیسی گفت: در این طرح محله محور در صورتی که احتیاج باشد همکاران ما به درب منازل مراجعه خواهند کرد تا با انجام تست های مورد احتیاج از فرایند بیماری کرونا در بین خانواده اطمینان حاصل نمایند.

وی گفت: ما در اجرای طرح محله محور بر خانواده ها متمرکز شدیم و امیدواریم در دو هفته آینده ما بتوانیم با شناسایی بیماران در بین خانواده آنها را به موقع ایزوله و قرنطینه کنیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اضافه نمود: توسعه ما به شهفرایندان این است که طی یک ماه آینده هر کسی از خانه بیرون بیاید کارت ملی خود را همراه خود داشته باشد تا در صورت احتیاج با انجام اسکن روی کارت ملی بتوانیم افرادی که بیماری آنها مثبت هست از حضور در اماکن و یا انجام سفر جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به راه اندازی بانک اطلاعات مبتلایان کرونا، گفت: خوشبختانه در حوزه حمل و نقل هوایی و ریلی سیستم های فروش بلیت به این بانک متصل شده اند که با ارائه مشخصات افراد می توانند افرادی که کرونای آنها مثبت بود شناسایی نمایند و اجازه ندهند این افراد سوار هواپیما شوند و یا اینکه از قطار برای سفرهای خود استفاده نمایند.

وی تاکید نمود: کسانی که تست کرونای آنها مثبت تشخیص داده گردد تا 14 روز حق سفر ندارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1382

به "خبرنگاران جریمه تردد خودروها از ساعت21 تا 4 صبح 200 هزار تومان اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جریمه تردد خودروها از ساعت21 تا 4 صبح 200 هزار تومان اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید