تهیه پیش نویس پیشنهادی معارضان سوری برای قانون اساسی

به گزارش مجله هدیه، رئیس مشترک کمیته قانون اساسی سوریه گفت که معارضان پیش نویس پیشنهادی خود برای قانون اساسی سوریه را پس از بررسی نظام های سیاسی چند کشور تهیه کرده اند.

تهیه پیش نویس پیشنهادی معارضان سوری برای قانون اساسی

به گزارش گروه بین الملل مجله هدیه، هادی البحره رئیس مشترک کمیته قانون اساسی سوریه روز سه شنبه خبر داد که پیش نویس قانون اساسی پیشنهادی معارضان سوری، پس از بررسی و ارزیایی نظام های سیاسی روسیه، آمریکا، آلمان و فرانسه تهیه شده است.

هادی البحره امروز سه شنبه به خبرگزاری ریانووستی گفت: ما در کمیته مذاکرات سوریه، همه جوانب عملیات سیاسی را که قانون اساسی این کشور بخشی از آن است، در نظر می گیرم. بله ما برنامه های مختلفی داریم. همه قوانین اساسی از سال 1920 تا 2012 را مورد بررسی قرار دادیم... آراء و نظرات زیادی درباره هر یک از آن ها داریم، اما نگاه ما به قانون اساسی جدید است.

به گزارش روسیا الیوم، وی تاکید کرد که در بخش پارلمانی و نظام ریاستی کارشناس داریم، اما تلاش ما بر این است که به مکانیزمی دست پیدا کنیم که با توجه به حوادث جاری در سوریه، مطالبات ما را محقق کند و به چشم اندازی که برای آینده در نظر گرفته شده، برسیم.

رئیس مشترک کمیته قانون اساسی سوریه اضافه کرد: معارضان سوری (برای تهییه پیش نویس) نظام های سیاسی کشور های مختلف جهان را از جمله آلمان، فرانسه، روسیه و آمریکا را مورد ارزیابی قرار دادند.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا معارضان سوری تمایل به خودمختاری کرد ها در شمال سوریه را دارند، گفت: ما خواستار سوریه واحد هستیم.

دیروز (دوشنبه) هیات مورد حمایت دولت سوریه برای شرکت در جلسات کمیته بررسی قانون اساسی وارد ژنو شد. جلسات این کمیته روز چهارشنبه با مشارکت 150 عضو آغاز خواهد شد و روز جمعه هم بحث و بررسی ها آغاز می شود و سپس یک کمیته کوچک با 45 عضو تشکیل می شود که 15 نفر از آن ها توسط دولت سوریه حمایت می شوند، 15 نفر متعلق به طرف های دیگر و 15 نفر از جامعه مدنی سوریه هستند.

گئر پدرسون، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در سوریه پیش از این گفته بود که کار کمیته قانون اساسی براساس اصول اساسی است که شامل احترام به حاکمیت، وحدت و تمامیت ارضی سوریه مطابق با منشور سازمان ملل و قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل است.

پدرسون گفت که در نخستین جلسه کمیته هیچ حضور بین المللی وجود نخواهد داشت و این حضور محدود به نشست افتتاحیه خواهد بود و سپس خودش و دو معاونش به نمایندگی از سازمان ملل در نشست های کمیته حضور خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 573

به "تهیه پیش نویس پیشنهادی معارضان سوری برای قانون اساسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهیه پیش نویس پیشنهادی معارضان سوری برای قانون اساسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید