تشریح فعالیت های صورت گرفته در راستای اجرای بسته تحولی مدرسه کانون تربیتی محله

به گزارش مجله هدیه، تهران (پانا) - مدیرکل برنامه ریزی انجمن های مدارس، آموزش خانواده و مشاوره اولیا در مصاحبه با مجله خبری، تحلیلی و تصویری نگاه به تشریح فعالیت های صورت گرفته در راستای اجرای بسته تحولی مدرسه کانون تربیتی محله پرداخت.

تشریح فعالیت های صورت گرفته در راستای اجرای بسته تحولی مدرسه کانون تربیتی محله

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، نورعلی عباسپور درگفتگو با مجله خبری، تحلیلی و تصویری نگاه به تشریح برنامه ها و فعالیت های اجرا شده در راستای اجرای بسته تحولی مدرسه کانون تربیتی محله پرداخت.

بر اساس بسته تحولی مدرسه کانون تربیتی محله؛ کاهش فاصله بین جامعه و مدرسه و تعامل اثربخش آن ها باهم، ارتباط بین یادگیری های مدرسه و زندگی اجتماعی،تبدیل مدرسه به کانون پیشرفت محله و افزایش مشارکت عوامل اثربخش بیرونی در امور آموزشی و پرورشی مدارس از اهداف کلی ومواردی همچون؛ شناسایی و آنالیز ظرفیت های محلی و مدرسه و انواع فعالیت های مشترک قابل اجرا توسط گروه های همیار، برگزاری حداقل 4 برنامه در طول سال تحصیلی به مناسبت های ملی و مذهبی، مشارکت دانش آموزان و کادر مدرسه در نماز جماعت محله، مشارکت دانش آموزان حداقل ماهی یک بار در فعالیت های مالی و ... ازجمله اهداف عملیاتی و قابل سنجش در این بسته تحولی است.

شایان ذکر است؛ محور قرار دریافت مدرسه در برنامه های فرهنگی و تربیتی محله، توسعه حس شهروندی، نظارت بهتر و پرورش نهادهای مردمی،ایجاد جو سالم محلی،شورونشاط و سرزندگی بیشتر محله و تقویت متقابل محله و مدرسه،افزایش جذابیت مدرسه و تقویت تمایل دانش آموزان برای حضور در مدرسه، استفاده بهینه از امکانات محلی و مدرسه و هم افزایی در پیشبرد اهداف تربیتی،یاری مفید و دوجانبه مدرسه و محله به یکدیگر نظیر استفاده محله از نیروی انسانی و مدرسه و استفاده مدرسه از مشارکت اهالی و کسبه از خروجی های مورد انتظار این طرح است.

لازم به ذکر است؛ تشکیل گروه های همیار، متشکل از والدین دانش آموزان و نمایندگانی از مؤسسات و متخصصین محلی، آنالیز زمینه های همکاری، تنظیم و تدوین برنامه ها، اجرای برنامه با مسئولیت نماینده ای از هر گروه و محله و با نظارت مدیر مدرسه، ارزیابی میزان پیشرفت اجرای برنامه توسط انجمن اولیای مدرسه از مراحل شش گانه این طرح است.

مدیرکل برنامه ریزی انجمن های مدارس، آموزش خانواده و مشاوره اولیا با تشریح فعالیت ها در این برنامه اظهار کرد: در این بسته کوشش شده است تا فاصله نامرئی بین مدرسه و جامعه روز به روز کاهش یابد و ارتباط بین این دو نهاد را بیش از پیش نزدیک گردد.

نورعلی عباسپور اضافه کرد: بخش مهمی از این بسته تحولی به سازمان های خارج از آموزش وپرورش مرتبط می گردد لذا هماهنگی های لازم در این خصوص اجرا شده است و در امسال 10 درصد از این بسته تحولی را اجرایی کردیم مرحله اول طرح اجراشده و در مرحله دوم قرار داریم کانون اصلی طرح در مدرسه واقع شده است و انجمن های اولیا و مربیان مدارس واسطه بین خانواده ها و مدارس شدند گروه های همیار در سطح استان تشکیل شده و در شهرستان ها نیز تشکیل می گردد سازمان های مختلف استقبال خوبی از این بسته تحولی داشته اند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1555

به "تشریح فعالیت های صورت گرفته در راستای اجرای بسته تحولی مدرسه کانون تربیتی محله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح فعالیت های صورت گرفته در راستای اجرای بسته تحولی مدرسه کانون تربیتی محله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید