برگزاری طرح زمستانه کتاب سبب می شود مخاطب بهتر بتواند کتاب بخرد

به گزارش مجله هدیه، به گزارش خبرنگاران ، احسان رضایی مدیر کتابفروشی کتاب نوک مدادی، در گفت وگو با روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران درباره طرح زمستانه کتاب اظهار کرد: برگزاری طرح های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی ها (طرح های فصلی فروش کتاب) معایب و مزایای خاص خود را دارد؛ از سویی مشتری و مخاطب قشر کتاب خوان به تخفیف عادت می کند و خرید کتاب های مورد نیاز خود را به ایام برگزاری طرح های فصلی موکول می کند.

برگزاری طرح زمستانه کتاب سبب می شود مخاطب بهتر بتواند کتاب بخرد

وی اضافه نمود: از سوی دیگر به دلیل شرایط اقتصادی جامعه که از قدرت خرید مردم کاسته شده است و برگزاری طرح زمستانه کتاب و وجود این گونه تخفیف ها سبب می شود بهتر بتوانند آثار مورد نیاز خود را خریداری کنند.

او همچنین اظهار داشت: وجود بیماری کووید 19 و تعطیلی ایام عید و حضور مردم در قرنطینه خانگی، سبب می شود استقبال مردم از طرح زمستانه کتاب افزایش پیدا کند از این رو که مخاطب بیشتر در خانه حضور دارد و سعی می کند از اوقات فراغت خود بهره ببرد.

احسان رضایی در سرانجام گفت: در تجربه یکسال اخیر نیز تعیین شده است هر زمان که قرنطینه تشدید شده فروش کتاب فروشی ها نیز بیشتر شده است اما چه بسا بهتر است میزان اعتباری که به کتابفروشی ها داده می شود نیز افزایش پیدا کند.

طرح زمستانه کتاب از 9 تا 16 اسفند ماه در سراسر کشور برگزار می شود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1600

به "برگزاری طرح زمستانه کتاب سبب می شود مخاطب بهتر بتواند کتاب بخرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری طرح زمستانه کتاب سبب می شود مخاطب بهتر بتواند کتاب بخرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید