ایران خودرو از متقاضیان پول بیشتر می خواهد، پاسخ ایران خودرو به مشتریان: نمی خواهید واریز نکنید!

به گزارش مجله هدیه، در پی تغییر قیمت 28 محصول ایران خودرو درپی افزوده شدن استانداردهای اجباری، به نظر می رسد دعوتنامه هایی که برای بعضی مشتریان ارسال شده با کم و زیاد کردن قیمت ها مدل بالاتر فاکتور شده است که ایران خودرو معتقد است قیمت ها منطبق بر مصوبه شورای رقابت بوده و تنها اندازه افزایش یا کاهش بر مبنای قیمت محصول پایه است.

ایران خودرو از متقاضیان پول بیشتر می خواهد، پاسخ ایران خودرو به مشتریان: نمی خواهید واریز نکنید!

به گزارش ایسنا، فراوری تمام محصولات بر اساس استانداردهای اجباری تازه از ابتدای تیرماه الزامی است؛ اطلاعات و آمار بر اساس اعمال استانداردهای تازه و تغییرات فنی خودروها بر روی محصولات، به وسیله گروه صنعتی ایران خودرو به شورای رقابت ارسال و اعلام شد و بر اساس آن شورای رقابت، مصوب کرد که برای 28 محصول این شرکت تغییرات قیمتی اعمال و از ابتدای تابستان سال جاری محصولات با قیمت تازه عرضه شوند.

طبق مصوبه جلسه 574 شورای رقابت تاریخ 16 خرداد 1402، با موضوع آنالیز قیمت ناشی از تغییرات اجباری و اختیاری استانداردها، کد کلاس و تغییرات قیمتی بر روی این محصول اعمال شد و فهرست تازه قیمت محصولات منتشر شد.

بر اساس مصوبه فروردین ماه شورای رقابت، قیمت خودروی دناپلاس 281 میلیون و 437 هزار و 438 تومان مشخص شده بود که پس از مصوبه دوم (پس از اصلاح قیمت ها/مصوبه 16 خرداد ماه) مقرر شد که 43 میلیون و 861 هزار و 394 تومان از قیمت این خودرو کاسته گردد. بنابراین قیمت نهایی این خودرو 237 میلیون و 576 هزار و 44 تومان فاکتور گردد.

از سوی دیگر قیمت دناپلاس توربو بر اساس مصوبه فروردین ماه شورای رقابت، 390 میلیون و 984 هزار و 865 تومان مشخص شده بود که پس از مصوبه دوم (پس از اصلاح قیمت ها/مصوبه 16 خرداد ماه) مقرر شد که 17 میلیون و 982 هزار و 617 تومان به قیمت این خودرو افزوده گردد. بنابراین قیمت نهایی این خودرو 408 میلیون و 967 هزار و 482 تومان نهایی می گردد.

نکته اصلی موضوع اینجاست که ایران خودرو برای مشتریان دناپلاس (معمولی) دعوتنامه برای تکمیل وجه ارسال نموده است اما به جای آنکه 43 و اندی میلیون تومان را کاسته و مابه التفاوت قیمت نهایی با مبلغ پرداختی اولیه (133 میلیون و 300 هزار تومان) را مطالبه کند؛ از قیمت دناپلاس توربو که 390 و اندی میلیون تومان است، 43 میلیون و 861 هزار و 394 تومان را کاسته و به جای قیمت دناپلاس برای مشتری فاکتور نموده است.

بدین ترتیب با یک حساب ساده می توان گفت: پس از اصلاح قیمت خودروی دناپلاس به وسیله شورای رقابت، قیمت این محصول 237 میلیون و 576 هزار و 44 تومان خواهد بود و با توجه به 133 میلیون و 300 هزار تومان پرداختی مشتریان، اکنون بایستی حدوداً 104 میلیون و 276 هزار و 44 تومان دیگر واریز نمایند؛ اما در دعوتنامه ارسالی، قیمت نهایی فاکتور 373 میلیون و 759 هزار و 300 و مبلغ پرداختی (مابه التفاوت برای تکمیل وجه) 240 میلیون و 459 هزار و 300 اعلام شده است.

تعداد بسیار زیادی از مشتریان این گروه خودروسازی در تماس با ایسنا، به کرات این موضوع را اعلام نموده و دعوتنامه های خود را در اختیار این خبرگزاری قرار داده اند که صحت این موضوع را تایید می نماید.

این مشتریان اعلام می نمایند در تماسی که با ایران خودرو داشته و مشکل را اعلام نموده اند، این گروه صنعتی پاسخ داده است که نمی خواهید واریز نکنید!.

اما ایران خودرو، امروز اطلاعیه ای منتشر نموده است که بر اساس آن قیمت محصولات خود را مورد تایید شورای رقابت خوانده و اعلام نموده است:

در پی طرح سوال مشتریان درخصوص نحوه قیمت گذاری محصولات و مصوبه شورای رقابت، تاکید می گردد قیمت تمامی خودروها که در سایت کدال نیز قرار گرفته، منطبق بر مصوبه شورای رقابت است؛ در جدول منتشره به وسیله آن شورا، تنها مقدار افزایش یا کاهش بر مبنای قیمت محصول پایه عنوان شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 25 خرداد 1402 بروزرسانی: 25 خرداد 1402 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 2304

به "ایران خودرو از متقاضیان پول بیشتر می خواهد، پاسخ ایران خودرو به مشتریان: نمی خواهید واریز نکنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران خودرو از متقاضیان پول بیشتر می خواهد، پاسخ ایران خودرو به مشتریان: نمی خواهید واریز نکنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید