انصارالله یمن پیشنهاد آتش بس آمریکا را نمی پذیرد خبرنگاران

به گزارش مجله هدیه، جنبش انصارالله یمن پیشنهاد آتش بس ایالات متحده آمریکا را رد و توضیح داد که شروط پیشنهادی واشنگتن همان شروط ائتلاف متجاوز سعودی است.

انصارالله یمن پیشنهاد آتش بس آمریکا را نمی پذیرد خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، عبدالملک العجری عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با اشاره به اینکه ایالات متحده شروط ائتلاف متجاوز سعودی برای آتش بس را دیکته می نماید، تأکید کرد که پیشنهاد آتش بس واشنگتن به نفع ریاض است و از این رو صنعاء با این گونه پیشنهادها موافقت نخواهد کرد.

العجری در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: لیندر کینگ، فرستاده آمریکا از ارائه پیشنهادهایی برای توقف جنگ خبر داده و از انصارالله خواسته است که به این پیشنهادها پاسخ دهد.

این عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله در ادامه نوشت: حقیقت این است آنچه او ارائه نموده، همان شروط عربستان سعودی برای آتش بس است. لیندر کینگ باید بداند که اگر چنین پیشنهادهایی قابل قبول بود، ما به صورت مستقیم از عربستان سعودی قبول می کردیم و دیگر نیازی به فرستاده آمریکایی نبود که روایت سعودی را مبنا قرار دهد.

لازم به ذکر است، تیموثی لیندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن بعدازظهر آدینه بدون اشاره به لزوم توقف جنایت های سعودی در حمله به یمن، در سخنانی اظهار داشت: طرح آتش بس را به انصارالله ارائه کردیم.

نماینده آمریکا در امور یمن در این باره ادعا کرد: واشنگتن تأمین بودجه یاری رسانی به شمال یمن را ازسرگرفته است! طرح آتش بس برای پرداختن به شرایط انسانی وخیم در یمن تنظیم و ارائه شده است! هر وقت که حوثی ها آماده مذاکره باشند، به منطقه خواهم آمد.

تیموتی لیندرکینگ که به شدت از پیشروی و موفقیت های برق آسای مبارزان یمنی در استان مأرب به خشم آمده است، ادامه داد: واشنگتن عمیقاً نگران شرایط انسانیِ پس از حمله حوثی ها به مأرب است! ریاض آماده آنالیز درگیری ها در یمن است!

وی با اذعان به قدرت و نفوذ انکارناپذیر نیروهای انصارالله یمن اضافه نمود: ما منتظر پاسخ یمنی ها به طرح آتش بس ارائه شده خواهیم بود. حوثی ها در یمن نقش مشخص کننده ای دارند به نحوی که نمی توان آنها را نادیده گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1579

به "انصارالله یمن پیشنهاد آتش بس آمریکا را نمی پذیرد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصارالله یمن پیشنهاد آتش بس آمریکا را نمی پذیرد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید