اعتراضات لبنان ادامه دارد

به گزارش مجله هدیه، در حالی که طرف های سیاسی و دولتی به رایزنی ها برای رسیدن به طرحی یکپارچه برای خروج لبنان از بحران فعلی ادامه می دهند، صبح امروز (دوشنبه) معترضان لبنانی به خیابان ها بازگشتند.

اعتراضات لبنان ادامه دارد

روزنامه النهار چاپ لبنان نوشت، معترضان به فراخوان اتحادیه میادین انقلاب در لبنان پاسخ داده و تمامی دفاتر شرکت خدمات اینترنت اوجیرو را در مناطق مختلف بیروت، حلبا عکار، النبطیه و صیدا بستند.

شرکت کنندگان، مقابله با فساد در این شرکت و پاکسازی تمامی نهادهای دولتی از فساد را خواستار شده و بر استمرار اعتراضات علیه فساد و نافرمانی مدنی در سراسر لبنان تاکید کردند.

روزنامه الجمهوریه چاپ لبنان نیز نوشت: پیش بینی می شود هیاتی از موسسه سرمایه گذاری لازار در هفته جاری در بیروت حضور یابد.

به نوشته این روزنامه، لازار مشاور اقتصادی دولت لبنان است و در راستای تدوین یک طرح ملی تلاش خواهد کرد.

دولت لبنان با بانک مرکزی و سندیکای بانک های این کشور در مورد تخمین خسارت های طرح ارائه شده از سوی دولت به صندوق بین المللی پول برای دریافت کمک اقتصادی به اختلاف خوردند و در نتیجه مذاکرات میان دو طرف به حالت تعلیق درآمدند.

الجمهوریه در ادامه نوشت، توافق اولیه ای درباره دستیابی به طرحی یکپارچه برای اصلاح طرح قبلی دولت به دست آمده است به این شکل که دولت لبنان بخشی از خسارات را با ایجاد یک صندوق مستقل بر عهده گرفته است.

شبکه ماهواره ای ام تی وی روز جمعه اعلام کرده بود به اطلاعاتی دال بر ناپدید شدن 27 میلیارد دلار (نزدیک به یک سوم کل بدهی های دولت) از حساب های بانکی دولت لبنان بین سال های 1993 تا 2017 دست یافته است.

روزنامه اللواء نیز نوشت، لبنان منتظر سفر روز چهارشنبه ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه است. این سفر برای ارائه کمک های اقتصادی فرانسه به مدارس و موسسه های کاتولیکی است که واحدهای درسی فرانسه را در لبنان تدریس می کنند، برخی منابع ارزش این کمک ها را بیش از 20 میلیون یورو تخمین زده اند، مبلغی که می تواند مشکل اقتصادی فعلی لبنان را برطرف کند.

لبنان از زمان اتمام جنگ داخلی سال های 1975 تا 1990 با یک بحران اقتصادید روبرو است، 17 اکتبر گذشته اعتراضات مردمی بی سابقه ای در این کشور با خواسته های اقتصادی و سیاسی آغاز شدند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1175

به "اعتراضات لبنان ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات لبنان ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید