ادامه اعتراضات ضدنژاد پرستی در نیویورک، فیلادلفیا و آتلانتا

به گزارش مجله هدیه، در ادامه اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا، دهها هزار نفر در شهرهای نیویورک، آتلانتا و فیلادلفیا به خیابانها ریختند و علیه رویکرد پلیس آمریکا تظاهرات کردند.

ادامه اعتراضات ضدنژاد پرستی در نیویورک، فیلادلفیا و آتلانتا

به گزارش گروه بین الملل مجله هدیه، در ادامه اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا، مردم برخی از شهرهای این کشور از جمله در آتلانتا، فیلادلفیا و نیویورک دوباره در خیابانها تجمع کردند.

تصاویر منتشر شده در منابع آمریکایی نشان می دهد که در منطقه بروکلین در نیویورک دهها هزار نفر در این تظاهرات شرکت کرده اند. بسیاری از تظاهرات کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی بر شعارهای اخیر خود مانند جان سیاه پوستان مهم است تاکید کردند.

اعتراضات در نیویورک در حالی انجام می شود که اندرو کومو فرماندار نیویورک تهدید کرده است که در صورت ادامه نقض محدودیتهای ضد کرونا ممکن است برخی از مناطق این شهر را دوباره قرنطینه کند.

وی همچنین از معترضات به نژادپرستی خواسته است که سریعا تست کرونا بدهند.

در شهر آتلانتا در ایالت جورجیا نیز که روز شنبه در اعتراض به کشته شدن یک جوان سیاه پوست دیگر شاهد اعترضات گسترده و خشونت پلیس علیه معترضان بود، روز یک شنبه نیز هزاران نفر در خیابانها حضور یافتند و به رفتارهای سرکوبگرانه و نژادپرستانه پلیس آمریکا اعتراض کردند.

اعتراضات در آتلانتا در روز یک شنبه در حالی آغاز شده است که رئیس پلیس این شهر در واکنش به کشته شدن ریشارد بروکس از سمت خود استعفا کرده است.

شبکه سی ان ان روز یک شنبه گزارش داد که در جریان اعتراضات روز شنبه در آتلانتا حداقل 36 نفر بازداشت شده اند.

شبکه سی بی اس نیز گزارش داد که صدها نفر در فیلادلفیا با دست داشتن پلاکاردهایی که روی آن اسامی سیاه پوستانی که به دست پلیس آمریکا کشته شده اند خواستار خاتمه دادن به رویکرد نژادپرستانه در این کشور شدند.

معترضان همچنین روی خیابان با خط درشت نوشته اند همین حالا به نژادپرستی خاتمه دهید..

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 23 مرداد 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1114

به "ادامه اعتراضات ضدنژاد پرستی در نیویورک، فیلادلفیا و آتلانتا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اعتراضات ضدنژاد پرستی در نیویورک، فیلادلفیا و آتلانتا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید