اجرای 8 پروژه میراث فرهنگی و گردشگری در شهرستان بردسکن

به گزارش مجله هدیه، مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بردسکن گفت: در حال حاضر 8 پروژه میراث فرهنگی و گردشگری در شهرستان از جمله پایگاه اطلاع رسانی گردشگری، کارگاه برج کشمر ، مناره فیروز آباد، سرویس بهداشتی فیروزاباد، مرمت مسجد بازار بردسکن ،خانه علمی، موزه مردم شناسی و آب انبار سید باقر دایر است.

اجرای 8 پروژه میراث فرهنگی و گردشگری در شهرستان بردسکن

به گزارش مجله هدیه به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، احمدصابری زارع امروز 5 دی ماه با بیان این مطلب اضافه نمود: همچنین از جمله زیرساخت های گردشگری شهرستان که در گذشته اجرا شده است می توان به مجتمع بهداشتی رکن آباد، درونه ، پارک ارم، آژانس خدمات مسافرتی آوای حرم(بند ب)، سرویس بهداشتی بیجورد ، سرویس بهداشتی برج کشمر و....اشاره نمود.

او ادامه داد: سه اقامتگاه بومگردی در روستای کبودان دایر است و 6 اقامتگاه بومگردی در باب الحکم، حطیطه، درونه و نیز حاشیه جاده بردسکن سبزوار مجوز اولیه گرفته اند که بزودی شاهد افتتاح پروژه های مذکور خواهیم بود. همچنین دو مجوز سفره خانه سنتی در شهر بردسکن نیز در دست اقدام است.

صابری زارع با بیان این که در بردسکن 30 اثر ثبت ملی داریم و 27 اثر در نوبت ثبت ملی است، گفت: هم چنین 30 انجمن میراث فرهنگی در این شهرستان فعال است و حدود ده پرونده حقوقی در زمینه حفاری غیر مجاز تشکیل شده است.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بردسکن با بیان این که تعداد جاذبه های گردشگری شهرستان از 170 به 220 اثر افزایش یافته است، اظهار کرد: در حوزه صنایع دستی، اشتغال پشتیبان و مستقل و ثبت سامانه رصد، 50 نفر اشتغال ایجاد شده است و تاکنون 10 کارت هنرمندی و 25 پروانه فراوری انفرادی نیز صادر شده است.

او ادامه داد: همچنین پرونده سه سفره خانه سنتی در بردسکن ، چاپ و انتشار کتابچه گردشگری بردسکن ، کتابچه سفر بردسکن و کتابچه بومگردی در دست تهیه است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 23 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 112

به "اجرای 8 پروژه میراث فرهنگی و گردشگری در شهرستان بردسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای 8 پروژه میراث فرهنگی و گردشگری در شهرستان بردسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید