اتحادیه اروپا: جایگزین بهتری برای توافق هسته ای وجود ندارد

به گزارش مجله هدیه، تهران (پانا)-سخنگوی اتحادیه اروپا تاکید نمود که این اتحادیه به دنبال تضمین بازگشت ایالات متحده به توافق هسته ای و پایبندی ایران به تعهداتش مطابق برجام است.

اتحادیه اروپا: جایگزین بهتری برای توافق هسته ای وجود ندارد

با ما سفر کنید و با تورهای پاییزی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش ایسنا، پیتر استانو، سخنگوی اتحادیه اروپا در گفت وگو با الجزیره گفت: درباره توافق هسته ای با ایران، آمریکا و همه طرف های ذی ربط هماهنگی می کنیم. دیپلماسی نقش اصلی را در جهت بازگشت به توافق هسته ای دارد.

استانو در ادامه گفت: همه چیز در رابطه با توافق هسته ای در کمیسیون مشترک قابل گفت وگو و رایزنی است. اتحادیه اروپا در رابطه با مجاب کردن ایران برای توقف اقدامات یک جانبه خود درخصوص غنی سازی اورانیوم کاملا صریح است.

وی اضافه کرد: فشارهای زیادی به دلیل تحریم های آمریکایی بر ایران وجود دارد و اتحادیه اروپا خواستار لغو این تحریم هاست. لغو تحریم های ایالات متحده می تواند انگیزه خوبی برای ایران در بازگشت به توافق هسته ای باشد.

سخنگوی اتحادیه اروپا تاکید نمود: توافق هسته ای ایران بسیار مهم است و فعلا توافق بهتری به عنوان جایگزین وجود ندارد.

استانو گفت: مکانیسم هایی برای راستی آزمایی اجرای توافق هسته ای وجود دارد که فقط در اختیار آژانس بین المللی انرژی اتمی به عنوان یک نهاد بی طرف، قرا داده شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1501

به "اتحادیه اروپا: جایگزین بهتری برای توافق هسته ای وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا: جایگزین بهتری برای توافق هسته ای وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید