کاوشگر چینی روی مریخ سلفی گرفت

به گزارش مجله هدیه، به گزارش خبرنگاران به نقل از بیزینس اینسایدر، مریخ نورد چینی ژورانگ (Zhurong) تصاویر جدیدی از سیاره سرخ را به زمین ارسال نموده است.

کاوشگر چینی روی مریخ سلفی گرفت

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

آنها دومین مجموعه عکس های منتشر شده توسط آژانس فضایی سرنشین دار چین (CMSA) هستند و نسبت به مجموعه اول، دقیق ترند و جزئیات بیشتری دارند.

این تصاویر شامل چشم اندازی 360 درجه از محیط اطراف محل فرود کاوشگر در منطقه utopia planitia واقع در نیم کره شمالی مریخ است.

تصویری که در زیر دیده می گردد از کنار هم قراردادن عکس هایی ساخته شده که دوربین نصب شده روی دکل کاوشگر، ثبت نموده است.

یک تصویر دیگر زمین اطراف منطقه فرود را نشان می دهد. علاوه بر آن در عکسی دیگر نشان می دهد کاوشگر ژورانگ توانسته پس از شارژ شدن باتری هایش، منطقه فرود را ترک کند.

این تصویر در فاصله 20 فوتی از محل فرود ثبت شده و ردی از حرکت کاوشگر روی سیاره را نشان می دهد.

همچنین این تصویر نشان داد پرچم چین زیر پلتفرم فرود دیده می گردد.

برای ثبت این تصویر کاوشگر حدود 30 فوت به سمت جنوب حرکت کرد، دوربین را پایین آورد و به عقب رفت تا با لندر فرود یک عکس سلفی بگیرد.

قرار است ژورانگ سه ماه در مریخ بماند و منطقه مورد نظر را آنالیز کند. یکی از دلایل توجه کارشناسان به منطقه utopia planitia احتمال وجود ذخایر آب زیر سطح آن است که برای مأموریت های سرنشین دار در آینده کارآمد خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1729

به "کاوشگر چینی روی مریخ سلفی گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاوشگر چینی روی مریخ سلفی گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید