کار اساسی باید با آموزش همراه باشد

به گزارش مجله هدیه، معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی و موسسه آموزش عالی علمی - کاربردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

کار اساسی باید با آموزش همراه باشد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات مقاطع تحصیلی در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش مجله هدیه به نقل از روابط عمومی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور، بهمن نامورمطلق در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: همان طور که می دانید هیچ کاری اساسی صورت نمی گیرد، مگر این که با آموزش و پژوهش همراه باشد. شاید سازمان باید بیش از این به پژوهش می پرداخت، اما متاسفانه در گذشته کمتر به این اصل مهم توجه شده بود. اکنون باید آموزش را حمایت کرد، چون آموزش خود نوعی سرمایه گذاری برای آینده است.

او ادامه داد: با توجه به فعالیت ها و اقدامات خوبی که در حوزه آموزش در سه سال گذشته انجام شده است، ریاست سازمان نیز از اقدامات اخیر موسسه علمی - کاربردی بسیار رضایت داشتند. این تحولات ارزنده به آموزش در حوزه های صنایع دستی، میراث و گردشگری کشور یاری نموده است.

نامورمطلق در ادامه سخنانش تاکید نمود: اگر می خواهیم اقدامات ما شعاری نباشد، تحول ها عظیم و بنیادی صورت گیرد، باید به آموزش بیشتر توجه گردد. باید اقداماتی صورت گیرد که دانش آموختگان موسسه بیشتر با معاونت صنایع دستی مرتبط شوند. با اتصال دانشجویان می توان اقدامات خوبی صورت داد. این همکاری در حال حاضر با دانشگاه الزهرا (س) در مرحله انجام است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی با تاکید بر این که دانشجویان سرمایه های آینده کشور هستند و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند، اضافه کرد: این ارتباط با دانش آموختگان خود به خود به اشتغال زایی برای این افراد می انجامد و تنها آموزش برای آموزش نداریم و این افراد می توانند از دانش خود به صورت مرتبط و موثر استفاده نمایند.

او با اشاره به لزوم ارتباط تنگاتنگ بین معاونت صنایع دستی و موسسه علمی - کاربردی، گفت: به وسیله این همکاری و هم افزایی تنگاتنگ می توان به یک بانک اطلاعاتی کامل در حوزه آموزش و ترویج صنایع دستی رسید. همچنین علاوه بر حوزه آموزش باید به ترویج هم توجه کرد با همکاری کارگاه های فعال صنایع دستی و هنرمندان فعال با دانش آموختگان این مهم نیز تحقق می یابد.

این تفاهم نامه به منظور همکاری و حمایت متقابل طرفین در راستای تقویت، توسعه و ارتقای صنایع دستی و هنرهای ستی کشور در زمینه های علمی، آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی و به منظور برطرف نیازهای علمی در حوزه صنایع دستی و توانمندسازی فراگیران با هدف افزایش ظرفیت های اشتغال و توسعه کارآفرینی، در سطح کشور بسته شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 851

به "کار اساسی باید با آموزش همراه باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کار اساسی باید با آموزش همراه باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید