ژنرال آمریکایی: چین و روسیه می توانند ماهواره های آمریکا را مختل نمایند

به گزارش مجله هدیه، یک فرمانده نیروی فضایی آمریکا گفت، روسیه و چین مجهز به سلاح هایی هستند که قادر است ماهواره های آمریکا را مختل نموده و حسگرهای نوری ماهواره ها را کور کند.

ژنرال آمریکایی: چین و روسیه می توانند ماهواره های آمریکا را مختل نمایند

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزای فارس، یک ژنرال نیروی فضایی آمریکا از تهدید روسیه و چین علیه ماهواره های ایالات متحده در فضا و مختل کردن آن ها اطلاع داد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک ژنرال جان ویلیام ریموند فرمانده عملیات فضایی آمریکا در گفت و گو با نشریه واشنگتن پست گفت: چین و روسیه سلاح هایی ساخته اند که می تواند ماهواره ها را مختل کند، این سلاح ها قادرند از زمین، فضا یا عملیات سایبری ماهواره های ما را مختل کند.

این ژنرال آمریکایی اضافه نمود: به نظر ما که اگرچه این یک حوزه جنگی است، اما هدف ما این نیست درگیری ایجاد کنیم که در فضا شروع یا گسترش یابد. هدف ما جلوگیری از این اتفاق است. ما نمی خواهیم وارد درگیری شویم که در فضا شروع یا گسترش یابد.

این فرمانده ارشد امریکایی با اشاره به گزارش ارزیابی تهدید سالانه اخیر منتشر شده در 13 آوریل توسط دفتر مدیر اطلاعات ملی (ODNI) گفت: چین پیشتر موشک های ضد ماهواره را برای تخریب ماهواره ها در پایگاه های خود مستقر نموده و لیزرهای زمینی آن ها احتمالاً قصد دارند حسگرهای نوری حساس در ماهواره ها را کور نموده یا آسیب برسانند.

این اولین بار نیست که آمریکا به روسیه و چین درباره نظامی گری در فضا اتهام زنی می نماید. چندی قبل واشنگتن، مسکو را به آزمایش سلاح ضد ماهواره در فضا متهم کرد.

مقام های مختلف روسیه ضمن رد اتهام زنی های آمریکا گفتند، این واشنگتن است که فضا را به عنوان یک عرصه نظامی تلقی می نماید.

وبگاه شبکه خبری بلومبرگ چندی قبل نوشت، نیروی فضایی آمریکا در حال ساختن پایگاه های زمینی برای مهار ماهواره ها در نخستین ساعات شروع یک درگیری است. به گزارش این رسانه، نیروی فضایی آمریکا در حال ساخت 48 پایگاه زیر زمینی در هفت سال بعدی برای جنگ الکترونیکی علیه ماهواره های روسی یا چینی است و اولین سامانه از این نوع جنگ افزار اخیرا بعد از سال ها کوشش عملیاتی شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1686

به "ژنرال آمریکایی: چین و روسیه می توانند ماهواره های آمریکا را مختل نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژنرال آمریکایی: چین و روسیه می توانند ماهواره های آمریکا را مختل نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید