شرایط طلایی های المپیک پیشین در ابهام؛ کدام نفرات بیشترین شانس را برای دریافت سهمیه وزنه برداری دارند؟

به گزارش مجله هدیه، اینطور که پیداست سهراب مرادی و کیانوش رستمی از کمترین شانس برای کسب سهمیه المپیک توکیو برخوردار هستند.

شرایط طلایی های المپیک پیشین در ابهام؛ کدام نفرات بیشترین شانس را برای دریافت سهمیه وزنه برداری دارند؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، برای این دوره المپیک، علاوه بر اینکه سهمیه بعضی کشورها از جمله ایران به دلیل افزایش تعداد نمونه های دوپینگ شان با کاهش روبرو شد، IWF شیوه جدید و پر پیچ و خمی را برای کسب سهمیه در نظر گرفت.

هر ورزشکار می بایست در شش مسابقه گزینشی حضور پیدا می کرد و حتماً در چهار تای آن وزنه می زد تا به امتیاز لازم برسد. البته در نهایت و در انتها مسابقات گزینشی قرار بود که فدراسیون دنیای اسامی نفراتی را که امتیازات لازم را به دست آورده اند، اعلام کند تا کشورها براساس سهمیه معین شده و از بین افرادی که امتیاز لازم را گرفته اند، ملی پوش المپیکی خود را اعلام نمایند.

این رویه طولانی و البته کمی پیچیده، باعث شده است هنوز به طور قطع نگردد در خصوص ملی پوشان اعزامی به المپیک صحبت کرد. هرچند که دو وزنه بردار ایران با توجه به وزنه هایی که در مسابقات گزینشی زده اند از دید فدراسیون وزنه برداری، امتیاز لازم را به دست آورده اند و بعد از مسابقات آسیایی ازبکستان که در فروردین ماه قرار است برگزار گردد، نفرات مجاز به حضور در المپیک نام شان از سوی IWF اعلام خواهد شد.

در حالی که در بخش بانوان شانس بسیار کمی برای دریافت سهمیه داریم، اما در بخش مردان، علی هاشمی و علی داوودی امتیاز لازم را تا امروز کسب نموده اند و این دو می توانند در مسابقات ازبکستان صرفاً حضور داشته و تست دوپینگ بدهند و اگر حتی وزنه هم نزنند مسئله ای پیش نخواهد آمد.

ابهام اصلی اکنون در وزن 96 کیلوگرم است. جایی که سهراب مرادی و کیانوش رستمی را در اختیار داریم، دو طلایی المپیک 2016 ریو که هر دو در دو سال گذشته با اتفاقات زیادی روبرو شدند و شانس حضورشان در المپیک پیش رو به حداقل رسید.

مرادی هرچند کاملاً در اختیار کادر فنی بود، اما مصدومیت چندباره و در نهایت انجام جراحی سنگین و درمان فشرده، او را از جهت دور کرد و تا امروز هرچند طبق برنامه پیش رفته اما کار سهمیه گرفتنش با پیچیدگی های زیادی همراه شده است.

کیانوش رستمی اما به دلیل ادامه رویه غلط مدیریت شخصی تمامی امورش در تیم ملی و تصمیم گیری های انفرادی اش در خصوص حضور در مسابقات و انتخاب وزنه ها، او را با وجودی که رفته رفته به رکورد موردنظر در وزن جدید رسید، از کسب سهمیه المپیک به شدت دور نموده است.

البته باز هم باید منتظر مسابقات گزینشی پیش رو ماند و دید IWF درنهایت اسامی چه نفراتی را برای حضور در المپیک 2021 توکیو اعلام خواهد نمود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1548

به "شرایط طلایی های المپیک پیشین در ابهام؛ کدام نفرات بیشترین شانس را برای دریافت سهمیه وزنه برداری دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط طلایی های المپیک پیشین در ابهام؛ کدام نفرات بیشترین شانس را برای دریافت سهمیه وزنه برداری دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید