هدف از اجرای طرح گردشگری نقطه ای توسعه محور گردشگری در روستاها برای ثبت جهانی آنهاست

به گزارش مجله هدیه، ایلنا/ براساس گزارشات واصله، هدف از اجرای طرح گردشگری نقطه ای توسعه محور گردشگری در روستاها برای ثبت جهانی آنهاست.

هدف از اجرای طرح گردشگری نقطه ای توسعه محور گردشگری در روستاها برای ثبت جهانی آنهاست

سید مصطفی فاطمی (مدیر کل توسعه گردشگری داخلی) درباره طرح گردشگری نقطه ای گفت: ما طرحی تحت عنوان مدیریت نوآورانه مقاصد گردشگری داریم که این پروژه روی نقاط مختلف کشور که قابلیت توسعه گردشگری دارند متمرکز می گردد و سعی می نماید همه ظرفیت های زیرساختی و توسعه ای که در حوزه گردشگری موثر است را روی آن نقطه متمرکز کند.

او ادامه داد: این کار بین بخشی در بین دستگاه های مختلف است و الان روی تعداد محدودی مراکز گسترده متمرکز شده است. علاوه بر این مدیریت مقاصد گردشگری قبلا در جوامع بین المللی هم بوده است.

فاطمی اضافه نمود: در اجرای این طرح تسهیلگرانی به منطقه ها مد نظر اعزام می شوند و وظیفه برنامه ریزی، ارتباط با جامعه گردشگری و جامعه محلی را در راستای توسعه پایدار این حوزه بر عهده دارند.

او درباره شناسایی بعضی نقاط نیز اضافه نمود: تا الان بعضی نقاط را شناسایی کردیم و مطالعات در حال اجرا است و بنا داریم قبل از اینکه تسهیلگران را به این منطقه ها اعزام کنیم، آنها را آموزش دهیم.

مدیر کل توسعه گردشگری داخلی با بیان اهداف این طرح گفت: هدف از اجرای این طرح، توسعه محور گردشگری در روستاها برای ثبت جهانی است تا بتوانیم براساس شاخص های جهانی گردشگری، در رونق آن روستا بین دهکده های جهانی گردشگری که سازمان جهانی جهانگردی آن را اعلام می نماید، موثر باشیم.

فاطمی ادامه داد: بیش از 100 نقطه در کشور شناسایی شد اما در مرحله اول قرار است 10 نقطه برای اعزام تسهیلگران مشخص گردد که به محض اتمام مطالعات اولیه، پروژه در مقاصد برتر شروع خواهد شد.

منبع: همگردی
انتشار: 24 آذر 1401 بروزرسانی: 24 آذر 1401 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 2222

به "هدف از اجرای طرح گردشگری نقطه ای توسعه محور گردشگری در روستاها برای ثبت جهانی آنهاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدف از اجرای طرح گردشگری نقطه ای توسعه محور گردشگری در روستاها برای ثبت جهانی آنهاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید