نصیرزاده یکی از مقصران اصلی احکام صادر شده فیفا علیه تراکتور است

به گزارش مجله هدیه، به گزارش خبرنگاران، محمدرضا زنوزی مطلق شامگاه امروز آدینه در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که چه اتفاقاتی در قضیه شکایت استوکس و اروین پیش آمده، گفت: در پرونده هایی که تمام مستندات به نفع باشگاه بود و بازیکنان تمام دستمزد خود را طبق قرارداد دریافت نموده بودند و مستندات آن نیز موجود است، استوکس و اروین بدون اجازه باشگاه به تمرینات ملحق نشده بودند و به طور یک طرفه و بدون دلیل موجه، قرارداد خود را فسخ نموده بودند.

نصیرزاده یکی از مقصران اصلی احکام صادر شده فیفا علیه تراکتور است

وی اضافه کرد: در جلسه حضوری در استانبول، وکیل (لودویچ دلشات) تمام مستندات را با جزئیات آنالیز کرد و اطمینان داد که با توجه به تجربه 10 ساله خود در ارکان قضائی فیفا، این پرونده ها به نفع باشگاه تراکتور انتها می یابد، اما در حالی که منتظر محکومیت این دو بازیکن بودیم، با حکم عجیب فیفا علیه باشگاه روبرو شدیم و پس از آنالیز لایحه دفاعی ایشان توسط سه وکیل ورزشی داخلی و دو وکیل کارکشته خارجی، متوجه شدیم ایشان لایحه را به طور ناقص ارائه داده است.

زنوزی اظهار داشت: چگونه ممکن است وکیلی که 10 سال در بالاترین ارکان قضائی فیفا حضور داشته است، ابتدایی ترین کار در لایحه نویسی، یعنی استناد و استفاده از مستندات کتبی را لحاظ نکند؟ این موضوع را با استفاده از بهترین وکلای خارجی در حال اثبات هستم و عواقب سنگینی در انتظار این وکیل است.

مالک باشگاه تراکتور بیان نمود: بنده شناختی از این وکیل نداشتم و معرفی ایشان توسط آقای علی خطیر انجام شد که خود خطیر هم توسط نصیرزاده، مدیر عامل سابق ماشین سازی انجام پذیرفت. خطیر دوستی دیرینه ای با ایشان دارد و حتی در جلسه ای که در کشور قطر برای بازگرداندن استراماچونی، مربی استقلال اجرا شده بود، ایشان لودویچ را وکیل استراماچونی معرفی نموده بود که چنین موضوعی اصلاً صحت نداشت.

زنوزی گفت: برای من جای تعجب دارد که چگونه نصیرزاده و خطیر توانستند مسئولان فدراسیون را قانع نمایند تا وکیلی که در خوشبینانه ترین حالت بدون تبانی، چهار پرونده ای را که برنده قطعی بودیم در فیفا باخته است، به عنوان وکیل فدراسیون در پرونده ویلموتس انتخاب نمایند.

وی اضافه کرد: نصیرزاده از مقصران اصلی این اتفاقات و همچنین پرونده های به وجود آمده برای باشگاه ماشین سازی است. ما به نصیرزاده اعتماد کردیم که با توجه به سابقه حقوقی که در فوتبال ایران داشت، کار تنظیم و تأیید قراردادهای بازیکنان خارجی ما را نیز انجام بدهد که متأسفانه پس از آنالیز متوجه شدیم بسیاری از بندهایی که ایشان در این قراردادها لحاظ نموده بود، از نظر فیفا غیرقابل استناد است. همچنین پرونده هایی در باشگاه ماشین سازی در فیفا داریم که با سهل انگاری ایشان به نفع بازیکن ها رأی گرفته شده است؛ برای نمونه، بازیکن اسکاتلندی فصل پیش ما با استفاده از ضبط صدای ایشان برنده پرونده شکایت در فیفا شده است و این در صورتی است که نصیرزاده اعلام نموده بود توافق و فسخ با این بازیکن اجرا شده است.

مالک باشگاه تراکتور در سرانجام درباره علی خطیر اضافه کرد: آقای خطیر، اگر اتفاقاتی که در زمان مذاکره با مربی ایتالیایی در فصل گذشته رخ داد و باعث شد قیمت این مربی، در یک ساعت دو برابر بگردد را بازگو کنم، دیگر آبرویی برای شما در این فوتبال نمی ماند.

زنوزی اظهار کرد: موضوع تعجب برانگیز این بود که نصیرزاده بدون اطلاع هیئت مدیره، وکالت پرونده جدید باشگاه ماشین سازی در فیفا را نیز به لودویچ داده بود که در آن پرونده نیز با وجود داشتن مستندات تفاهم نامه با بازیکن، که خود نصیرزاده آن تفاهم را نموده بود؛ بازهم رأی به ضرر باشگاه اعلام شد.

وی ادامه داد: بنده هیچ شناختی از آقای خطیر و یکی از همکاران سوئیسی وی نداشتم و آقای نصیرزاده با معرفی این آقایان باعث به وجود آمدن این اتفاقات شد و این موارد، پاره ای از دلایل برکناری آقای نصیرزاده از مدیرعاملی باشگاه ماشین سازی بود.

وی تأکید کرد: به نظر بنده، تمام باشگاه ها مخصوصاً باشگاه استقلال باید پشت پرده مسائل را آنالیز نمایند، مخصوصاً در خصوص خرید بازیکن و شکایت هایی که از طرف فیفا علیه باشگاه ها انجام می گردد؛ چون من حس می کنم این پرونده ها، یکسری تبانی ها و پشت پرده هایی دارند که خوشبختانه من متوجه آن شدم. البته دیر فهمیدم، ولی به قول معروف، جلوی ضرر را هر زمان بگیری سود است.

زنوزی اضافه کرد: باید دلایل این که چرا آرا تمام پرونده های فیفا، به ضرر باشگاه های ایرانی و یا کل فوتبال ایران صادر می گردد را با رجوع به پرونده های قبلی باشگاه ها و جستجوی نقش افراد داخلی در آن ها، به صورت کامل آنالیز و کارشناسی حقوقی و حتی کاراگاهی شوند. در ضمنً مطالب فوق در رسانه ها، سایت ها و نشریات معتبر اروپایی هم به صورت گسترده کار خواهد شد که تمامی فوتبالی های جهان در جریان آن قرار بگیرند.

وی در سرانجام بیان نمود: این موارد پاره ای از دلایل برکناری نصیرزاده از مدیر عاملی باشگاه ماشین سازی بود. البته اگر لازم دانستم، باز هم در خصوص موارد فوق روشنگری خواهم کرد تا بعضی مسائل که گریبان گیر این فوتبال شده، بلکه اصلاح گردد و افراد فوق، خود را جمع و جور نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1044

به "نصیرزاده یکی از مقصران اصلی احکام صادر شده فیفا علیه تراکتور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصیرزاده یکی از مقصران اصلی احکام صادر شده فیفا علیه تراکتور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید