تجربه های متفاوت همسر استراماچونی در ایران ؛ از عکس های سفر به شیراز تا شگفت زدگی از یک هفته قطعی اینترنت

به گزارش مجله هدیه، همسر آندره آ استراماچونی از قطعی یک هفته ای اینترنت در ایران شگفت زده شده است.

تجربه های متفاوت همسر استراماچونی در ایران ؛ از عکس های سفر به شیراز تا شگفت زدگی از یک هفته قطعی اینترنت

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید

خبرنگاران - آندره استراماچونی (Andrea Stramaccioni) و همسرش (dalila Stramaccioni) در تعطیلات لیگ فوتبال ایران به شیراز سفر نموده و تعطیلات متفاوتی را تجربه کردند.

علاقه سرمربی تیم فوتبال استقلال و همسرش به معماری تاریخی ایران در تصاویری که منتشر کردند کاملا معین است. یکی از بناهایی که بازدید کردند ارگ کریمخانی بود. بنای تاریخی در مجاورت هتل جنجالی آسمان که چندی پیش دچار حریق شدیدی شد. تصویر همسر استراماچونی از ارگ کریمخانی سایه تلخ نمای هتل آسمان بر سر ارگ کریمخان را به خوبی نمایش می دهد.

ارگ کریم خانی در دوره سلطنت سلسله زندیه ساخته شده است و پس از اینکه کریم خان زند شیراز را به عنوان پایتخت خود و این مکان را به عنوان مکان زندگی خود انتخاب کرد، به ارگ کریم خانی معروف شد. در زمان سلطنت سلسله پهلوی از ارگ به عنوان زندان استفاده شد که آسیب هایی به آن وارد شده است. در سال 1350 این ارگ به اداره فرهنگ و هنر وقت واگذار شد. این بنای بزرگ اکنون زیر نظر وزارت میراث فرهنگی اداره می گردد. این اثر در تاریخ 14 خرداد 1351 با شمارهٔ ثبت 918 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

استراماچونی و همسرش به بازدید تخت جمشید هم رفتند و تصاویری از آن را منتشر کردند. بعضی از این تصاویر در انتهای این گزارش آمده است.

  • تصاویر سفر استراماچونی و همسرش به شیراز | سایه تلخ هتل جنجالی بر سر ارگ کریمخانی در عکس همسر سرمربی استقلال

پس از سفر متفاوت به شیراز و لذت از یک شهر تاریخی و زیبا حالا قطعی اینترنت برای این خانواده ایتالیایی رویدادی عجیب بوده است. دالیلا استراماچونی در مطلبی که با خوانندگان صفحه اش به اشتراک گذاشته به قطعی اینترنت اشاره نموده و آن را یک تجربه متفاوت دانسته است که توانسته درس هایی را نیز از آن بگیرد.

در بخشی از نوشته زن استراماچونی سرمربی استقلال درباره قطعی اینترنت در ایران آمده است: دولت ایران تصمیم گرفت که خدمات اینترنت را از تاریخ 15 نوامبر قطع کند. بعد از 8 روز بدون هیچگونه ارتباطی، واکنش هایم به این موضوع انتها ناپذیر است. برای من غیرممکن است که بتوانم همه آن ها را با شما به اشتراک بگذارم. خواهش می کنم درکم کنید، اما باید چیزهایی بنویسم. برایم درس دریافت حتی از اتفاقات منفی، بسیار مهم است؛ بنابراین قصد دارم در اینجا درس هایی که روزهای بدون اینترنت، به من یاد داد را به اشتراک می گذارم.

در ابتدا ناامید شدم، خیلی ناامید شدم...، اما خب من همچنان زنده بودم و می توانستم کارهای ارزشمندتری مانند کتاب خواندن، آشپزی بدون جست وجو در دستورپخت در گوگل انجام دهم. به نقشه های کاغذی برای پیدا کردن مکان ها نگاه کنم. روزنامه بخرم و اخبار را نگاه کنم. به خیابان ها بروم و خرید کنم و با مردم رودررو صحبت کنم! بله، چشم در چشم! چیزهایی ساده... که در زندگی امروزه بسیار رایج نیست.

اتصال به اینترنت این قدرت را دارد که احساس تنها بودن نکنید. شما زمان تان را با صرف کردن در اینستاگرام و فیسبوک و دیدن زندگی دیگران می گذرانید. اما این احساس اجبار برای دید زدن مخفیانه بقیه به صورت آنلاین، به شما حس غلطی از رابطه های دیگران می دهد. به همین علت شاهد هستیم که بسیاری از افراد تلفن های هوشمند در دستانشان است... در حالیکه در اداره، ایستگاه اتوبوس، پشت چراغ قرمز و یا حتی در رختخواب هنگام خوابیدن هستند.

شبکه های اجتماعی به ما این امکان را می دهند که احساس نزدیکی با مردم داشته باشیم... زیرا احساس تنهایی می تواند ناراحت کننده باشد، اما واقعیت این است که فاصله های ما هر روز بیش تر می گردد. همه ما به زمان و فضایی برای خودمان احتیاج داریم. ما احتیاج داریم که فکر کنیم و بیشتر مطالعه کنیم و همه ما باید زمان هایی را به لحاظ جسمی و عاطفی معطوف کسانی کنیم که دوستشان داریم.

همسر مربی ایتالیایی استقلال در انتها متن پست اینستاگرامی خود از صحبت های حافظ استفاده کرد.

بعضی از تصاویر دالیلا استرا از سفر به شیراز را در زیر ببینید:

منبع: چمدان
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 620

به "تجربه های متفاوت همسر استراماچونی در ایران ؛ از عکس های سفر به شیراز تا شگفت زدگی از یک هفته قطعی اینترنت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجربه های متفاوت همسر استراماچونی در ایران ؛ از عکس های سفر به شیراز تا شگفت زدگی از یک هفته قطعی اینترنت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید