منقار لک لک در گلوی دیگری گیر کرد!

به گزارش مجله هدیه، لک لک های سیاه ممکن است برای پرندگان دیگر با آن منقار های بزرگ ترسناک به نظر برسند، و کاملاً به درستی چنین است. این دو لک لک با هم درگیر شده بودند و از اسلحه خود استفاده کامل می کردند.

منقار لک لک در گلوی دیگری گیر کرد!

به گزارش خبرنگاران، کلودیا آپفلتالر 55 ساله که این دوئل را با فیلمبرداری ثبت نموده است می گوید: نزدیک خاتمه روز بود و ما در حال حرکت به سمت دروازه پل کروگر بودیم. تصمیم گرفتیم روی رودخانه کوچکی در S114 توقف کنیم تا اطراف را دیدن کنیم. من داشتم یک اسب آبی را دیدن می کردم و چند کفتار که در هوای گرم آب تنی می کردند.

جمعیت لک لک سیاه در آفریقای جنوبی در طول سال ها کاهش آهسته ای را نشان می دهد. جمعیت لک لک سیاه در آفریقای جنوبی نسبتاً کم است، زیرا آن ها منطقه ها دورافتاده را ترجیح می دهند و عادات غذایی خاصی دارند.

من همواره در پی پرندگان هستم، بنابراین وقتی یک لک لک سیاه را دیدم، فوراً به سمت او رفتم. وقتی یکی دیگر در کنارش فرود آمد و آن دو آغاز به دعوا کردند، غافلگیر شدم. من اصلاً مطمئن نیستم که کل دعوا واقعاً برای چه بود. با این حال، باید چیی جدی بوده باشد، زیرا پرندگان به معنای واقعی کلمه از منقار خود برای فروبردن در گلوی یکدیگر استفاده می کردند.

من از حمله غافلگیر شدم، اما به زودی متوجه شدم که احتمالاً یک مبارزه سرزمینی کامل بین این پرندگان در جریان است. حدس می زنم چیز های زیادی یاد گرفتم، زیرا همواره فکر می کردم که آن ها صلح آمیز هستند. خوشبختانه هر دو پرنده زنده ماندند و به راه خود ادامه دادند.

اگر در پی فیلمبرداری از حیات وحش هستید، همواره مراقب باشید و دوربین خود را همواره آماده داشته باشید. گاهی شگفت انگیزترین صحنه ها خیلی سریع اتفاق می افتند.

منبع: فرارو
انتشار: 15 مرداد 1401 بروزرسانی: 15 مرداد 1401 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 2159

به "منقار لک لک در گلوی دیگری گیر کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منقار لک لک در گلوی دیگری گیر کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید