معضل ورزش ما جدا شدن از بنیاد اعتقادی است

به گزارش مجله هدیه، به گزارش خبرنگاران، عارف ربطی ضمن تبریک 22 بهمن ماه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، با بیان این مطلب اضافه کرد: به نظر من احیای هر کار فرهنگی در جامعه ارزشمند است و اینگونه حرکت ها در جامعه کشتی مورد توجه و علاقمندی پیشکسوتان و مسئولین است و حتی این کار مورد توجه خداوند متعال قرار گرفته و حرکت اعتقادی است.

معضل ورزش ما جدا شدن از بنیاد اعتقادی است

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

وی ادامه داد: حرکت فدراسیون در تجلیل از پیشکسوتان کشتی از جمله قهرمانان، مربیان و داوران کاری فرهنگی است و باید استمرار داشته باشد و بدین منظور می بایست کمیته فرهنگی در فدراسیون کشتی ایجاد گردد تا انجام این کارها با تعیین شدن شرح وظایف نهادیه گردد.

ربطی گفت: کمیته پیشکسوتان یکی از کمیته هایی است که در آئین نامه فدراسیون ها وجود دارد اما در کل این کار حرکت فرهنگی است و باید متولی آن کمیته فرهنگی باشد.

ربطی شرح داد: کمیته فرهنگی باید با تدوین آئین نامه داخلی در فدراسیون ها نگاه اعتقادی، معنوی، اخلاقی، پهلوانی، مسئولیتی و فنی را هم درنظر داشته باشد تا مغایر با ارزش های نظام جمهوری اسلامی نباشد. ضمن اینکه بدون هیچ جهت گیری در انتخاب نفرات برای انجام کارهای فرهنگی گام بردارد.

وی با اشاره به اینکه نگاه رهبر معظم انقلاب به کشتی نگاه ارزشی است، ادامه داد: متأسفانه در حال حاضر در جامعه ما به دلیل عدم توجه به ارزش ها، استفاده بهینه از پیشکسوتان بعمل نیامده است و شاید این موضوع موجب دلشکستگی پیشکسوتان گردد و استحکام فدراسیون را تضعیف کند.

دبیر اسبق فدراسیون کشتی با بیان اینکه بزرگترین معضل ورزش جدا شدن آن از بنیاد اعتقادی است گفت: اگر کمیته های فرهنگی در فدراسیون ها نهادینه شوند، مطمئناً فدراسیون از نظر رسیدگی به جامعه ورزشکاری خود بهتر عمل خواهد کرد و این حرکت از یک کار فردی به یک کار ستادی تبدیل می گردد.

وی در مورد سفرهای استانی رئیس فدراسیون کشتی گفت: بدون شک حضور رئیس فدراسیون در استان ها و تشکیل جلسات با دست اندرکاران مختلف می تواند انگیزه های هیأت ها، ورزشکاران، مربیان و داوران را ارتقا بخشد و این یکی از وظایف مهم رئیس فدارسیون است و عدم توجه به این امر مهم قطعاً انگیزه ها را در استان ها کم رنگ و حتی بی رنگ خواهد کرد.

ربطی شرح داد: در بعضی اوقات دیده ایم که رئیس هیأت ها به فدراسیون ها می آیند و نمی توانند رئیس فدراسیون را ببینند اما اگر رئیس فدراسیون در استان ها حضور پیدا کند می تواند وقت زیادی را برای هیأت کشتی استان بگذارد و حتی با زیر مجموعه های هیأت از جمله رؤسای هیأت شهرستان ها و کمیته های داوران، مربیان و کل جامعه کشتی آن استان صحبت کند و مسائل را از نزدیک ببیند. و عدم انجام این موضوع باعث می گردد نقش مهم بازوان فدراسیون کشتی در استان ها کم رنگ و یا بی رنگ گردد.

وی در مورد میزان بازدهی فدراسیون کشتی گفت: یک مدیر زمانی مدیر خوبی است که خود را مغز مطلق نداند و به نظر من استفاده از خرد جمعی یکی از اصول تحول مدیریتی است و اگر یک مدیر بتواند از افراد توانمند در کنار خود استفاده کند باعث تحول می گردد و بهترین جا برای این کار هیأت رئیسه است.

ربطی گفت: فرق بین هیأت رئیسه و مشاور این است که هیأت رئیسه در کار اجرایی می تواند دخالت کند و مطالباتش را به تصویب برساند. البته باید در انتخاب کارشناسان و افراد خبره بسیار دقیق عمل کرد به نظر من کسی که انتقاد می کند و راهکار نمی دهد قابل قبول نیست و باید در کنار انتقاد راهکار را هم نشان داد در غیر این صورت هدف تخریب است.

وی با بیان اینکه معضل ورزش ما جدا شدن آن از بنیاد اعتقادی است گفت: من در 17 سال مسئولیت دبیری این مسائل را حس و درک کردم، حرکت های فرهنگی که انجام می گردد خیلی خوب است و باید منعکس گردد ولی کارها باید در راه خدا باشد و باید کار را خدا بپسندد. فرق بین عبادت و اطاعت این است که عبادت کاری است که مردم می پسندند ولی اطاعت کاری است که خدا باید بپسندد و باید کارها برای خدا انجام گردد.

دبیر اسبق فدراسیون کشتی در مورد حمایت از کشتی در سال المپیک گفت: حمایت از کشتی و اختصاص بودجه دو مقوله جداگانه است که نیازمند بحث های کارشناسی است اما در مورد بحث حمایت باید بگویم با توجه به اینکه کشتی ورزش ملی ایرانیان است و به علت داشتن سابقه طولانی و کسب افتخارات بسیار دارای محبوبیت خاص در میان مردم است حمایت از آن یک ضرورت اجتماعی محسوب می گردد.

وی ادامه داد: مسئولین اجرایی ورزش کشور با توجه به این سوابق ارزشمند و داشتن حمایت مردمی باید حمایت ویژه ای از کشتی داشته باشند.

ربطی در مورد مسائل مالی نیز گفت: فدراسیون کشتی در این بخش باید برنامه ها و نیازهای خود را تدوین و به کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش ارائه دهد و براساس آن نسبت به درخواست بودجه اقدام کند و کلیه امور باید شفاف باشد تا هیچ گونه شبهه ای در پرداخت بودجه به وجود نیاید.

وی گفت: متولیان ورزش هم باید بدانند که در ورزش قهرمانی باید به ورزش دید صنعتی داشته باشند، تا موفقیت بدون هیچ مسئله ای بوجود آید، البته باید شرایط کشور با توجه به اقتصاد مقاومتی نیز درنظر گرفته گردد

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1544

به "معضل ورزش ما جدا شدن از بنیاد اعتقادی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معضل ورزش ما جدا شدن از بنیاد اعتقادی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید