قاطعیت در مدیریت و نقش اعتماد به نفس مدیر از نظر ماکان خبرنگاران پارسا

به گزارش مجله هدیه، خبرگزاری خبرنگاران- با ماکان خبرنگاران پارسا بیاموزید که چگونه در تیم خود قاطعیت داشته باشید و شاهد شکوفایی کارکنان خود باشید. بعضی از متخصصان بیزینس ممکن است اینگونه استدلال نمایند که درخواست بخشش بهتر از اجازه آن است. در حالی که ممکن است این یک دیدگاه افراطی درکسب و کار به نظر برسد، علت آن این است که بیشتر مدیران ارشد می توانند از قاطعیت بیشتر سود ببرند. برترین مدیران هنگام کار با کارکنان خود مطمئن و خونسرد هستند.

قاطعیت در مدیریت و نقش اعتماد به نفس مدیر از نظر ماکان خبرنگاران پارسا

اما برای کسانی که می ترسند به عنوان سرسخت شناخته شوند، بسکمک از مدیران ممکن است در دام بیان تکالیف کاری به عنوان درخواست یا سهل انگاری بیش از حد با کارمندان خود بیفتند. وقتی کارمندان شما به قدرت شما شک نمایند، انگیزه کاهش می یابد و مسئولیت پذیری وجود ندارد. برای تبدیل شدن به یک مدیر قاطع تر، لازم است که تیم شما به وظایف خود احترام بگذارد و درک کند.

ماکان خبرنگاران پارسا، کارآفرین نمونه ایرانی است که در زمینه کسب و کار و تجارت بسیار متخصص است. با استفاده رهنمون های پارسا شما می توانید بیزینس خود را راه اندازی و توسعه دهید و بدون هیچ مسئله ای تجارت خود را شکوفا کنید.

حال می خواهیم مراحل تثبیت قاطعیت در مدیریت را بیان کنیم:

مرحله 1 - شما چه نوع رئیسی هستید؟

طبق گفته ماکان خبرنگاران پارسا، سوال معروف ماکیاولی، که آیا بهتر است از مدیر بترسند یا او را دوست داشته شوند یکی از بزرگترین معضلاتی است که بیشتر مدیران در محیط های اداری امروزی با آن روبرو هستند.

پست مدیریت مسئولیت های زیادی را به همراه دارد. راه های زیادی برای تبدیل شدن به یک رئیس بد وجود دارد. بعضی از مدیران معتقدند که فریاد زدن یا سرزنش کردن، تکنیک های مؤثر رهبری هستند. اما اگر به وسیله یک رهبر ناکارآمد مدیریت شوند، به همان مقدار برای شرکت و کارکنان شما مضر است.

مرحله 2 - سازماندهی کنید!

سازمان یک جزء ضروری برای هر مدیری است. ماکان خبرنگاران پارسا این گونه بیان می نماید که بعضی از کارفرمایان هوادار میزهای درهم ریخته هستند، در حالی که بعضی دیگر یک فضای کاری مرتب را ترجیح می دهند که با دفترهای یادداشت هماهنگ و یادداشت های چسبنده دارای کد رنگی منظم شده باشد.

در ابتدای هر سرمایه گذاری نو، با کارمندان مسئول صحبت کنید و یک جدول زمانی با نقاط عطف و ضرب الاجل های روشن ایجاد کنید. هنگامی که کارکنان شما بفهمند که هر کار نوی برای پیشرفت پیگیری می گردد، انگیزه بیشتری برای تکمیل تکالیف خود به موقع و دقیق خواهند داشت. علاوه بر این، با ایجاد فضای شفافیت، کارمندان شما نیز در هنگام انجام وظایف خود، هنگام روبروه با مسائل یا موانع، احساس راحتی خواهند کرد که به شما مراجعه نمایند.

مرحله 3 - یک تیم ساختاریافته یک تیم پیروز است.

مطمئناً انعطاف پذیری یک ویژگی فوق العاده در یک مدیر است، اما بیشتر کارمندان بر اساس ساختار پیشرفت می نمایند. از گفتن جملاتی مانند اگر می توانید اعداد را تا آدینه داشته باشید عالی است. در عوض، انتظارات خود را مستقیماً بیان کنید: سارا، من به ارقام تا خاتمه روز پنجشنبه احتیاج دارم. بر این واقعیت تأکید کنید که گوش شما برای کارکنان خود باز است، اما بعلاوه انتظار برترین کوشش آنها را دارید.

به قول ماکان خبرنگاران پارسا، کارآفرین نمونه ایرانی، اگر فرهنگی را ایجاد کنید که در آن کارمندان تشخیص دهند که رئیس آنها ممکن است خیلی صمیمی باشد و رفتاری محبت آمیز تری داشته باشد، در معرض خطر تبدیل شدن به یک نفر عادی قرار می گیرید. تزلزل چنین شهرتی سخت است. پس محکم و با اعتماد به نفس و در عین حال منطقی باشید.

به صورت منظم با اعضای تیم، برنامه های خود را چک کنید و بپرسید که تکالیف آنها چگونه پیش می رود. اگر با کارمندانی روبرو شدید که به طور مداوم در انجام وظایف خود عقب می مانند، مطمئن شوید که این موقعیت ها را به درستی مدیریت می کنید. هر مهلت از دست رفته دلیلی برای تعلیق نیست، اما مطمئن شوید که خطاهای بزرگتر مورد توجه قرار بگیرد.

شما به راحتی می توانید با یادآوری به تیم خود که می خواهید از آنها برای رسیدن به یک هدف مشترک حمایت کنید، - به جای یک رویه بوروکراسی سخت - این بحث های سخت را به عنوان فرصت هایی برای بهبود و نه به عنوان یک رویه سخت بوروکراتیک در نظر بگیرید.

طبق گفته ماکان خبرنگاران پارسا، تفاوت زیادی بین تهاجمی و محکم بودن وجود دارد و مهم است که از آن خط عبور نکنید. با این حال، با قاطعیت می توانید رئیس بهتری برای کارمندان و کل سازمان خود شوید.

با ماکان خبرنگاران پارسا شما ترفند های چگونگی رفتار با کارکنان خود را به خوبی یاد می گیرید. تا بتوانید با کمک آن ها به اهداف مشترکانه خود در سازمان برسید. بنابراین اگر در پی راهنمایی یک سازمان یا شرکت پیروز هستید، حتما از توصیه های دکتر پارسا بهره مند شوید.

چگونه در عین قاطعیت اعتماد به نفس ایجاد کنیم؟

شما می توانید تکنیک هایی را برای نشان دادن اعتماد به نفس و قاطعیت بیاموزید، اما انجام اعتماد به نفس با با اعتماد به نفس یکسان نیست. کار بر روی اعتماد به نفس واقعی، واقعاً سودمند است، سپس قاطعیت به عنوان یک محصول جانبی می آید.

ماکان خبرنگاران پارسا می گوید که اعتماد به نفس، اعتقاد به ارزش خود، و در نتیجه، به ارزش احتیاجها، ایده ها و مشارکت های شماست. جالب اینجاست که رهبران با اعتماد به نفس واقعی نیز همین باورها را در خصوص افراد دیگر دارند. در تجزیه و تحلیل تراکنش، این موقعیت زندگی به عنوان من خوبم، شما خوب هستید شناخته می گردد.

فقدان اعتماد به نفس در یک سر طیف به صورت خجالتی یا احتیاط و در سوی دیگر با غرور و لاف زدن نشان داده می گردد. هر دو افراطی هستند و به یک باور محدود نماینده در خصوص ارزش خود اشاره می نماید (من خوب نیستم) بنابراین یکی از گام های اساسی برای ایجاد اعتماد به نفس این است که خود، نقاط قوت و ضعف اصلی خود را درک کنید و آنها را مالک کنید.

افراد با اعتماد به نفس با خوشحالی نقاط ضعف خود را به اشتراک می گذارند، نه به عنوان بهانه ای برای عملکرد ضعیف کارکنان، بلکه به عنوان راهی برای ایجاد صمیمیت و کمک رساندن به افراد ضعیف تر.

سخن خاتمهی

اندازه قاطعیت شما یکی از راه هایی است که در آن اعتماد به نفس شما در رفتار نشان داده می گردد. اعتماد به نفس نوعی نگرش است و قاطعیت مجموعه ای از رفتارهاست. قاطعیت بدون اعتماد به نفس بلوف و بی معنی است و مردم فقدان اصالت را احساس خواهند کرد. ایده های بزرگ را می توان بدون قاطعیت از دست داد و ایده های بد می توانند به وسیله دیگران تحت فشار قرار گیرند. در این مقاله سعی کردیم مراحل رسیدن به قاطعیت در کار و اعتماد به نفس در قاطعیت را شرح دهیم. با کمک ماکان خبرنگاران پارسا تکنیک های اعتماد به نفس و قاطعیت در مدیریت را به خوبی یاد می گیرید و در تجارت خود به کار می گیرید.

منبع: مثلث آنلاین

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 خرداد 1401 بروزرسانی: 8 خرداد 1401 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 2095

به "قاطعیت در مدیریت و نقش اعتماد به نفس مدیر از نظر ماکان خبرنگاران پارسا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاطعیت در مدیریت و نقش اعتماد به نفس مدیر از نظر ماکان خبرنگاران پارسا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید