قائدی فقط دو هفته مهلت دارد؛ مادر شاکر رضایت نداد

به گزارش مجله هدیه، قاضی پرونده شکایت خانواده مرحوم شاکر به مهدی قائدی دو هفته فرصت داد تا رضایت خانواده شاکی را جلب کند.

قائدی فقط دو هفته مهلت دارد؛ مادر شاکر رضایت نداد

به گزارش ایسنا، حدوداً یک سال پیش بود که مهدی قائدی، بازیکن استقلال در شهر بوشهر دچار سانحه رانندگی شد، سانحه ای که جان احمدرضا شاکر، دوست صمیمی قائدی را گرفت و سه نفر سرنشین دیگر این خودرو مجروح شدند که باعث شد مهدی قائدی چند ماهی از میادین فوتبال دور باشد.

در این سانحه رانندگی و بر اساس گزارش پلیس، مهدی قائدی بدون داشتن گواهینامه به عنوان راننده در خودرو حضور داشته است که به همین دلیل خانواده شاکر از قائدی به دادگاه شکایت کردند و پرونده تحت عنوان قتل غیرعمد در دادگاه آنالیز گردد.

در ادامه جلسات دادگاه که امروز (چهارشنبه 10 بهمن) برگزار گردید، در سرانجام، قاضی پروند به مهدی قائدی و وکیل او به مدت دو هفته فرصت داد تا رضایت خانواده شاکر را جلب نمایند.

در جلسه دادگاه امروز که مصادف با سالگرد احمد رضا شاکر هم محسوب می گردد، مهدی قائدی به همراه قاضی و وکیل این بازیکن خواستار بخشش از سوی خانواده شاکر شدند که در نهایت مادر مرحوم احمد رضا شاکر حاضر به دادن رضایت نشد تا این جلسه به تعویق بیفتد.

خانواده مرحوم احمد رضا شاکر در حالی حاضر به بخشش نیستند که قصد دارند این پرونده روال قانونی خود را طی کند و حکم نهایی از سوی مقامات به اجرا در بیاید.

این خبر توسط یکی از نزدیکان مرحوم شاکر تأیید شد.

  • قانون در این باره چه می گوید

مسئولیت در حوادث ناشی از تصادف رانندگی بر عهده کیست؟ بر اساس اصل کلی مسئولیت در قانون مسئولیت مدنی، افراد در برابر زیان و آسیبی که به جان، مال یا حیثیت دیگران وارد می نمایند، مسئول هستند و باید آن را جبران نمایند.

ماده یک قانون مسئولیت مدنی به عنوان راهنمای ما در این زمینه مطرح می نماید: هر کس بدون مجوز قانونی عمداً یا در نتیجه ٔ بی احتیاطی به جان یا سلامتی یا مال یا آزادی یا حیثیت یا شهرت تجارتی یا به هر حق دیگری که به موجب قانون برای افراد ایجاد شده لطمه ای وارد نماید که موجب ضرر مادی یا معنوی دیگری گردد، مسئول جبران خسارت ناشی از عمل خود است

علاوه بر جنبه ٔ شخصی تصادفات رانندگی، قانون مجازات اسلامی نیز در این زمینه جرم انگاری نموده و بخش خاصی را در کتاب تعزیرات خود به جرایم ناشی از تخلفات رانندگی اختصاص داده است. بر اساس ماده 714 کتاب تعزیرات قانون مجازات اسلامی هر گاه بی احتیاطی یا بی مبالاتی یا عدم رعایت نظامات دولتی یا عدم مهارت راننده (اعم از وسائط نقلیه زمینی یا آبی یا هوایی) یا متصدی وسیله موتوری منتهی به قتل غیر عمدی گردد، مرتکب به شش ماه تا سه سال حبس و نیز به پرداخت دیه در صورت مطالبه از ناحیه اولیای دم محکوم می گردد.

هم چنین عللی در وقوع حوادث رانندگی دخیل هستند که قانونگذار نسبت به آن ها حساسیت نشان داده و در صورت وجود آن ها مسئولیت مرتکب را سنگین تر می داند. مستی، رانندگی بدون داشتن گواهینامه ٔ معتبر برای وسیله ٔ نقلیه، سرعت غیر مجاز، علم به وجود نقص و عیب مکانیکی مؤثر در وقوع تصادف، عبور از محل های علامت گذاری شده برای عبور عابر پیاده و محل های ممنوع عواملی است که قانونگذار با برشمردن آن ها، رانندگان را در صورت ارتکاب، مورد مجازات سنگین تری قرار می دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 خرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 134

به "قائدی فقط دو هفته مهلت دارد؛ مادر شاکر رضایت نداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قائدی فقط دو هفته مهلت دارد؛ مادر شاکر رضایت نداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید