علی بیرو؛ پرنده جَلد پرسپولیس!

به گزارش مجله هدیه، بیرانوند در فصل 96-95 راهی پرسپولیس شد و انتقال او سروصدای زیادی بر پا کرد، چراکه در همان سال علیرضا منصوریان سرمربی استقلال شده بود و با توجه به اینکه بیرانوند در نفت تهران شاگردش بود، کوشش می کرد او را استقلالی کند.

علی بیرو؛ پرنده جَلد پرسپولیس!

به گزارش، علیرضا بیرانوند را همه فوتبالی ها دوست دارند. شاید یکی از دلایل دوست داشتن این دروازه بان به عملکرد فنی اش مربوط باشد، یا اینکه او توانسته پنالتی بهترین بازیکن دنیا را مهار کند هم در محبوبیت این دروازه بان نقش داشته است، اما یکی از دلایل ویژه دوست داشتنی بودن بیرانوند به صاف و ساده بودنش مرتبط است.

وقتی با کارشناسان فوتبالی درخصوص او صحبت می کنیم، معتقدند ظرف بیرانوند بزرگ است و شاید هر دروازه بان دیگری جای بیرو پرسپولیسی ها بود، نمی توانست این حجم از اتفاقات بزرگ را تحمل کند و قطعا در رفتارشان نوعی غرور و بداخلاقی نمود پیدا می کرد. بحث ناگهانی ترانسفر او به فوتبال بلژیک و ماندن دوباره اش بهانه ای شد تا تمام خبر های جدایی این بازیکن از پرسپولیس را رصد کنیم.

بیرانوند در فصل 96-95 راهی پرسپولیس شد. انتقال او سروصدای زیادی بر پا کرد، چراکه در همان سال علیرضا منصوریان سرمربی استقلال شده بود و با توجه به اینکه بیرانوند در نفت تهران شاگردش بود، کوشش می کرد او را استقلالی کند. اما او ترجیح داد لباس سرخ ها را بر تن کند و همان ابتدا در صحبت هایش قول داد که سالیان زیادی در پرسپولیس بماند و برای طرفداران خاطرات احمدرضا عابدزاده را زنده کند. موضوعی که تقریبا به آن عمل نموده است.

بیرانوند در شرایطی که دومین فصل حضورش در جمع سرخ ها را تجربه می کرد بعد از یک بازی جنجالی مقابل سایپا، با طرفداران تیمش به مشکل خورد و با عصبانیت مقابل خبرنگاران ایستاد و ادعا کرد نیم فصل از پرسپولیس جدا می گردد و مقصد بعدی اش را هم تراکتور معرفی کرد. او ادعا کرد برای گذراندن دوران خدمت سربازی اش راهی این تیم می گردد و در این تصمیم اولویت را خود می بیند، نه پرسپولیس! هرچند او چند هفته بعد رابطه اش با طرفداران تیمش خوب و تمام این حرف ها به دست فراموشی سپرده شد.

بعد از خاتمه جام دنیای تقریبا همه اهالی فوتبال و حتی پرسپولیسی ها هم به این باور رسیده بودند که این دروازه بان پرسپولیس را ترک می نماید. بعضی او را بازیکن جدید گالاتاسرای ترکیه معرفی می کردند و عده ای هم از پیشنهاد های لیگ های معتبر اروپایی به این دروازه بان سخن به میان می آوردند، اما یک موضوع تا حدی به پای این دروازه بان قفل زده بود و آن هم پنجره های بسته باشگاه پرسپولیس بود که بعد از جدایی بیرانوند، شرایط برای جذب بازیکن جایگزینش را نداشتند و مساله باعث شد بیرانوند که با پرتاب های دستش و مهار پنالتی رونالدو موردتوجه بسیاری از تیم های اروپایی قرار گرفته بود در سرزمین سرخ ها ماندنی گردد و البته اعلام کند که با باز شدن پنجره نقل وانتقالاتی با خیالی راحت پرسپولیس را ترک می نماید.

رقابت های جام ملت های آسیا در تعطیلات نیم فصل لیگ برتر هجدهم برگزار گردید و این فرصت مناسبی بود برای علیرضا بیرانوند تا بار دیگر خود را در مرکز توجه تیم های اروپایی معتبر قرار دهد. او حالا دیگر با پنجره های بسته روبرو نبود و می توانست به راحتی پر بکشد و روی هر بامی که دلش می خواهد بنشیند. در کوران این رقابت ها او پیغام مشکوکی در صفحه اینستاگرام خود قرار داد.

علیرضا بیرانوند در صفحه شخصی خود نوشت: از همه توانت برای بهتر شدن استفاده کن؛ حیف است که امروز هم، همان کسی باشی که دیروز بودی! همین جمله کافی بود تا باز هم خیلی ها پرونده انتقال او به تیم های خارجی را بازشده ببینند و این بار هم قرار نبود کسی برای این سفر مقابلش بایستد به جز بندی جدید که به قراردادش اضافه شده بود. در این بند او باید برای جدایی 700 هزار دلار به باشگاه پرسپولیس پرداخت می کرد و بدون قید و شرط جدا می شد. در خاتمه باز هم علیرضا ماند و پرسپولیس و تعیین نشد این نرفتن برای آن بند قرارداد بود یا اینکه او برای رفتن به دنبال فرصت بهتری است.

در خاتمه لیگ برتر هجدهم، باز هم یکی از بازیکنانی که خبر های کوچش به فوتبال اروپا هر روز شنیده می شد، علیرضا بیرانوند بود. یک روز خبر از لیگ بلژیک و باشگاه مطرحش بود و روز دیگر لیگ ایتالیا و رویای حضور در کالچیو، تنها تفاوتی که این مرتبه با دفعات قبل داشت این بود که دیگر کسی از شنیدن خبر جدایی دروازه بان اول تیم ملی تعجب نکرد و حتی طرفداران سرخ هم در صحبت هایشان بیشتر به دنبال فرد جایگزین بودند.

اما او باز هم نرفت تا حالا که در فاصله چند روز به آغاز بازی های لیگ برتر در نیم فصل دوم صحبت از پیشنهاد جدی از لیگ بلژیک شده، دیگر کسی باورش نگردد که او می خواهد برود. به نظر می رسد دیگر دل کندن از این فضا برای بیرانوند راحت نیست و شاید با مطرح شدن انتقال او به تیم های دیگر، بعضی صاحب منفعتی می شوند. هرچه هست، او در روز های بسته بودن پنجره ها جلد پرسپولیس شد و حالا دیگر پریدن را یادش رفته است؛ البته فعلا!

با وجود اینکه روز گذشته بعضی از اعضای تیم پرسپولیس از جمله داوود فنایی و یکی از اعضای تدارکات خبر از ماندن قطعی بیرانوند در تیم دادند، اما یکی از مسئولان باشگاه پرسپولیس به خبرنگار فرهیختگان گفت که هنوز ماندن بیرانوند قطعی نیست. با این حال باشگاه در مورد این دروازه بان یک سورپرایز مهم برای طرفداران پرسپولیس دارد. وی البته اطلاعاتی در باره این سورپرایز نداد، اما ممکن است مربوط به تمدید دوباره قرارداد بیرانوند باشد!

منبع: فرهیختگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 787

به "علی بیرو؛ پرنده جَلد پرسپولیس!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی بیرو؛ پرنده جَلد پرسپولیس!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید