ظرف 20 روز آینده شاهد عملیاتی شدن جهش تولید مسکن در کشور خواهیم بود

به گزارش مجله هدیه، خبرنگاران/مرکزی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: نهایتا ظرف 20 روز آینده شاهد عملیاتی شدن جهش تولید مسکن در سراسر کشور خواهیم بود.

ظرف 20 روز آینده شاهد عملیاتی شدن جهش تولید مسکن در کشور خواهیم بود

اکبر نیکزاد شامگاه گذشته، 17 آبانماه، در سرانجام سفر خود به استان مرکزی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: براساس قانون جهش تولید مسکن باید سالانه در کشور یک میلیون واحد مسکونی ساخته شود.

وی اضافه نمود: ساخت 200 هزار واحد مسکونی در روستاها و 200 هزار واحد مسکونی در شهرهای زیر 100 هزار نفر برعهده بنیاد مسکن است.

نیکزاد با بیان اینکه درخصوص تحقق جهش تولید مسکن برنامه ریزی های خوبی بعمل آمده و در جلسه ای که با وزیر راه و شهرسازی برگزار گشت هماهنگی های لازم با بانک های عامل صورت گرفت و وزارت راه برای تامین زمین برای شهرها اقدامات خوبی انجام داده و ظرف چند روز آینده ابلاغ وام های مربوطه به بانک های عامل انجام می شود و زمین ها در شهرهای زیر 100 هزار نفر به بنیاد تحویل می شود.

وی اظهار کرد: ثبت نام در تعدادی از شهرها شروع شده و در باقی شهرها نیز ظرف چند روز آینده شروع می شود و نهایتا لیست متقاضیان در شهرهای زیر 100 هزار نفر در اختیار بنیاد مسکن قرار می گیرد و برای شهرهای بالای 100 هزار نفر نیز وزارت راه و شهرسازی ورود می کند. نهایتا ظرف 20 روز آینده شاهد عملیاتی شدن جهش تولید مسکن در سراسر کشور خواهیم بود.

نیکزاد گفت: طبق هماهنگی اجرا شده، پروانه های ساختمانی مورد نیاز نیز از طریق شهرداری ها با 30 درصد تخفیف صادر می شود و برای کمک به شهرداران و جبران این تخفیفات برنامه ریزی های خوبی از طریق وزیر راه اجرا شده است.

وی اظهار کرد: با نظام مهندسی سراسر کشور نیز از طریق وزیر راه هماهنگ شده که 50 درصد تخفیف به تعرفه های نظام مهندسی برای واحدهایی که در این طرح ساخته می شوند تعلق بگیرد که این در حقیقت کمک قشر مهندس کشور به خانه دار شدن مردم است.

نیکزاد گفت: در جلساتی که با دستگاه های خدمات رسان برگزار گشته هماهنگی لازم اجرا شده و ما تقریبا برای عملیاتی کردن جهش در تولید مسکن مشکل خاصی نمی بینیم و ظرف یکی دو هفته آینده این مهم عملیاتی می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 آذر 1400 بروزرسانی: 17 آذر 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1930

به "ظرف 20 روز آینده شاهد عملیاتی شدن جهش تولید مسکن در کشور خواهیم بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرف 20 روز آینده شاهد عملیاتی شدن جهش تولید مسکن در کشور خواهیم بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید