شناسایی شکارچیان خرس قهوه ای در دنا

به گزارش مجله هدیه، مدیر کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: 3 نفر متهم در پرونده شکار یک قلاده خرس قهوه ای در استان شناسایی شدند که یک نفر از آنها دستگیر شد و 2 نفر دیگر متواری اند.

شناسایی شکارچیان خرس قهوه ای در دنا

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران و به نقل از همشهری آنلاین، سید اسدالله هاشمی اظهار کرد: دیروز 8 آذر در ساعت 12 ظهر، صدای شلیک 3 تیر از نوع گلوله زنی توجه مامورانی را که مشغول گشت و کنترل منطقه حفاظت شده دنا بودند به خود جلب می نماید. مأموران ضمن برقراری تماس تلفنی با واحد فرماندهی در ستاد با استفاده از دوربین چشمی به پایش محل تیراندازی پرداختند. اکیپی از ستاد به منطقه اعزام شدند و پس از 3 ساعت دوربین کشی و رصد منطقه، پیروز شدند 3 متخلف را که بدون هماهنگی با یگان حفاظت وارد منطقه شده بودند، در همان محل شناسایی نمایند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد توضیح داد: پس از حدود 4 ساعت پیاده روی در منطقه، یک نفر از آنها دستگیر شد و 2 نفر دیگر فرار کردند. پس از دستگیری متهم، مأموران به جست وجو در منطقه پرداختند و لاشه یک قلاده توله خرس قهوه ای حدود 3 ساله با جنسیت نر را که با شلیک گلوله از پا درآمده بود، کشف کردند. متهم برای اعمال قانون تحویل مراجع قضایی و انتظامی داده شد.

بر اساس قانون، جریمه حقوقی ناشی از شکار یک قلاده خرس قهوه ای با جنسیت نر 75 میلیون تومان و ماده آن 225 میلیون تومان جدا از جریمه کیفری آن مشخص شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1396

به "شناسایی شکارچیان خرس قهوه ای در دنا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی شکارچیان خرس قهوه ای در دنا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید