شرایط وام سهام عدالت چیست؟

به گزارش مجله هدیه، خبرنگاران : مبلغ وام سهام عدالت 7 میلیون تومان و نرخ سود آن هم 18 درصد است. با این نرخ، افراد باید یک میلیون و 200 هزار تومان سود به بانک بپردازند. با این حساب مبلغ ماهانه هر قسط وام سهام عدالت 455 تومان است.

شرایط وام سهام عدالت چیست؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از جماران ، پنج بانک قرار است وام هفت میلیون تومانی سهام عدالت پرداخت نمایند. اقساط این وام هفت میلیون تومانی ماهانه 455 هزار تومان است.

آنگونه که مدیراداره اعتبارات بانک مرکزی اعلام نموده بانک ملی پرداخت این وام را شروع نموده و دیگر بانک ها هم تا دو هفته دیگر می توانند این وام را به متقاضیان بدهد.

مبلغ وام سهام عدالت 7 میلیون تومان و نرخ سود آن هم 18 درصد است. با این نرخ، افراد باید یک میلیون و 200 هزار تومان سود به بانک بپردازند. با این حساب مبلغ ماهانه هر قسط وام سهام عدالت 455 تومان است.

کدام بانک ها وام سهام عدالت می دهند؟ آنگونه که بانک مرکزی گفته متقاضیان می توانند وام هفت میلیونی سهام عدالت را از پنج بانک ملی ایران، ملت، صادرات ایران، تجارت و رفاه کارگران بگیرند.

چه کسانی مشمول این وام هستند؟

تمامی اشخاص حقیقی از جمله دارندگان سهام عدالت که تا به امروز هیچ اندازه از سهام خود را نفروخته اند و همه سرپرستان خانوار که حداقل یکی از یارانه های نقدی یا معیشتی را دریافت می نمایند، می توانند تا سقف هفت میلیون تومان کارت رفاهی دریافت نمایند.

در این بین، 60 درصد ارزش روز سهام عدالت (بر اساس اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه) و حساب های یارانه نقدی و معیشتی طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه ها و با در نظر گرفتن کسورات مربوط به اقساط وام های پرداخت شده قبلی، می تواند به اسم وثیقه های قابل قبول از مشتری مورد پذیرش قرار گیرد.

وام سهام عدالت نقدی است؟ در شیوه نامه اجرایی این وام آمده که اعتبار کارت رفاهی برای خرید کالاها و خدمات از فروشگاه ها و پذیرنده های طرف قرارداد با این پنج بانک است. بنابراین این وام پول نقد نیست و افراد فقط می توانند برای خرید کالا از فروشگاه های این بانک از آن استفاده نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1769

به "شرایط وام سهام عدالت چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط وام سهام عدالت چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید