سفیر ایران در باکو خبر داد: انتقال 20 زندانی ایرانی به داخل کشور

به گزارش مجله هدیه، سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو از انتقال 20 زندانی ایرانی در جمهوری آذربایجان به داخل کشور خبرداد و گفت که 9 تن از آنها از بانوان هستند.

سفیر ایران در باکو خبر داد: انتقال 20 زندانی ایرانی به داخل کشور

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزای فارس، سید عباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو امروز (چهارشنبه) از انتقال تعدادی از زندانیان ایرانی به داخل کشور خبر داد و گفت: با پیگیری سفارت جمهوری اسلامی ایران و مساعدت مقامات جمهوری آذربایجان و همکاری مقامات قضایی کشورمان، امروز چهارشنبه دوم تیرماه 1400 تعداد 20 زندانی ایرانی در مرحله بیست و هشتم اجرای موافقتنامه انتقال محکومان فیمابین دولت های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در نقطه صفر مرزی آستارا به میهن انتقال یافتند.

وی اضافه نمود: 9 تن از این زندانیان از بانوان هستند که با انتقال آنان تنها 3 بانوی ایرانی در زندان باقی ماندند که تلاش برای انتقال آنان در مراحل بعد ادامه خواهد یافت.

موسوی گفت: حدود 200 زندانی ایرانی دیگر در جمهوری آذربایجان عمدتا به جرم حمل مواد مخدر یا ورود غیر مجاز وجود دارند که تلاش خواهیم کرد زمینه تخفیف مجازات، عفو یا انتقال آنان را به مناسبت های مختلف فراهم کنیم.

گفتنی است این زندانیان برای ادامه دوران محکومیت خود به زندان های داخل کشور منتقل خواهند شد.

به گزارش فارس، سید عباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان 19 فروردین ماه با حضور در یکی از زندان های شهر باکو با 30 نفر از هموطنان ایرانی زندانی ملاقات کرد و در این بازدید زندانی های ایرانی در خصوص آخرین شرایط پرونده و شرایط خود در زندان با سفیر جمهوری اسلامی ایران به گفت وگو نشستند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران اوایل ماه جاری (فروردین) نیز با حضور در زندان مخصوص بانوان در باکو با 12 نفر از زنان ایرانی زندانی ملاقات کرده بود. (اینجا بخوانید)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1747

به "سفیر ایران در باکو خبر داد: انتقال 20 زندانی ایرانی به داخل کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر ایران در باکو خبر داد: انتقال 20 زندانی ایرانی به داخل کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید