زوم اسپیلبرگ برای اسکار 2017

به گزارش مجله هدیه، تاریخ اکران فیلم جدید استیون اسپیلبرگ با بازی مریل استریپ و تام هنکس اعلام شد.

زوم اسپیلبرگ برای اسکار 2017

به گزارش مجله هدیه به نقل از ورایتی، این فیلم که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده است از تاریخ 22 دسامبر 2017 به صورت محدود اکران خود را آغاز می کند تا بتواند در فصل حوایز سینمایی و بویژه جوایز اسکار حضور یابد و سپس از تاریخ 12 ژانویه و یک هفته پس از جوایز سینمایی گلدن گلوب اکران گسترده خود را کلید خواهد زد.

این فیلم درباره روزنامه نگارانی است که در سال 1971 میلادی دولت وقت آمریکا را به دلیل افشای اسناد محرمانه مربوط به پنتاگون به چالش کشیدند. داستان فیلم درباره بن بردلی دبیر نشریه واشنگتن پُست و یک ناشر به نام کترین گراهام است که دولت آمریکا را به سبب حق گزارش دادن مجموعه ای از اسناد بحث برانگیز در سال 1971 به چالش کشیدند.

تام هنکس قرار است در نقش بن بردلی و مریل استریپ در نقش کترین گراهام بازی کند.

این اسناد طبقه بندی شده و سری درباره مطالعه ای جدید و اطلاعاتی بسیار حیاتی درباره جنگ ویتنام بود. بردلی و گراتهام درگیر مبارزه حقوقی در این پرونده شدند، در حالی که دنیل السبرگ تحلیلگر نظامی و افشاکننده اصلی این اسناد دستگیر و متهم به توطئه و جاسوسی شد.

فیلم هایی درباره روزنامه نگاران شجاع همواره مورد توجه اعضای آکادمی اسکار بوده است، همانطور که در سال 2015 فیلم اسپاتلایت پیروز به کسب اسکار بهترین فیلم شد و فیلم شب بخیر و پیروز باشی در 2005 و همه مردان رئیس جمهور در سال 1976 درچندین بخش نامزد کسب جایزه اسکار شدند.

اسپیلبرگ که سال گذشته فیلم نه چندان پیروز غول بزرگ مهربان (BFG) را ساخت، چندین پروژه سنینمایی روی میز دارد و هم اکنون در مراحل نهایی تولید فیلم علمی تخیلی شماره یک آماده و همچنین مرحله پیش تولید فیلم ربودن ادگاردو مورتارا است.

این کارگردان سرشناس سینمای جهان که آخرین بار با فیلم لینکلن با بازی دنیل دی لوئیس در سال 2012 توانست نامزد جایزه اسکار شود، پیش از این در سال 1993 با فیلم فهرست شیندلر و در سال 1998 با فیلم نجات سرباز رایان دو جایزه اسکار بهترین فیلم و یک اسکار کارگردانی را از آن خود کرده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 617

به "زوم اسپیلبرگ برای اسکار 2017" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زوم اسپیلبرگ برای اسکار 2017"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید