دولت ائتلافی جدید ایتالیا سوگند یاد کرد

به گزارش مجله هدیه، فارس نوشت: وزرای دولت ائتلافی جدید ایتالیا با حضور نخست وزیر این کشور در کاخ ریاست جمهوری سوگند یاد کردند تا به ماه ها تنش سیاسی در رم پایان دهند.

دولت ائتلافی جدید ایتالیا سوگند یاد کرد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

دولت جدید ایتالیا که حاصل ائتلاف حزب جنبش 5 ستاره و حزب دموکراتیک است، سوگند یاد کرد.

به نوشته روزنامه گاردین، وزرای کابینه جدید دولت جوزپه کنته نخست وزیر ایتالیا روز پنجشنبه در کاخ ریاست جمهوری کوئیرینال در رم گرد آمدند تا کار خود را به طور رسمی شروع نمایند.

با این حال، دو حزب تشکیل دهنده ائتلاف جدید، رقبای قدیمی یکدیگر محسوب می شوند و به ممکن است این دولت نیز دیر یا زود از هم بپاشد.

در این صورت مجدداً راه برای متئو سالوینی رهبر حزب دست راستی افراط گرای لیگ باز خواهد شد تا به سمت مقام نخست وزیری خیز بردارد.

دولت قبلی ایتالیا از ائتلاف میان حزب لیگ و حزب جنبش 5 ستاره تشکیل شده بود. اختلاف میان سالوینی و لوئیجی دی مایو رهبر میانه روی حزب جنبش 5 ستاره موجب خروج حزب لیگ از ائتلاف و روبرو دولت با فروپاشی شد.

قصد سالوینی از خارج کردن حزبش از دولت ائتلافی، انحلال آن و برگزاری انتخاباتی زودهنگام بود که پیش بینی می شد بتواند در آن با کسب اکثریت آرا نخست وزیر گردد.

دو حزب تشکیل دهنده دولت ائتلافی جدید، سه شنبه شب بر روی چارچوب های مالی، سیاسی و نحوه تعامل با اتحادیه اروپا به توافق رسیدند.

کنته در حالی از دولت ائتلافی خود رونمایی کرد که پیشتر درپی کارشکنی های سالوینی خواهان استعفا شده بود.

در دولت ائتلافی جدید ایتالیا روبرتو گوالتیری عضو بانفوذ مجلس اروپا به عنوان وزیر اقتصاد و دی مایو به عنوان وزیر امور خارجه حضور خواهند داشت. گفته می گردد با توجه به سیاست های دو حزب تشکیل دهنده ائتلاف، موضع دولت جدید دربرابر پناه جویان نرم تر خواهد بود.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 306

به "دولت ائتلافی جدید ایتالیا سوگند یاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت ائتلافی جدید ایتالیا سوگند یاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید