درخواست چین از آمریکا و انگلیس،در امور هنگ کنگ مداخله نکنید

به گزارش مجله هدیه، نماینده دائم چین در سازمان ملل متحد بار دیگر از آمریکا و انگلیس خواست در امور هنگ کنگ که جزو امور داخلی این کشور محسوب می گردد مداخله نکنند.

درخواست چین از آمریکا و انگلیس،در امور هنگ کنگ مداخله نکنید

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

شینهوا، جانگ جون روز آدینه به وقت محلی با صدور بیانیه ای از ایالات متحده و انگلیس خواست که فوراً مداخله در امور هنگ کنگ را متوقف نمایند به دنبال کار خود باشند نه اینکه باعث ایجاد تنش شوند و همه جا مشکل درست نمایند.

وی سفسطه بازی این دو کشور در خصوص هنگ کنگ را رد و اضافه نمود: چین با اظهارات بی اساس ایالات متحده و انگلیس مخالف است و کاملاً آنها را رد می نماید.

این مقام چینی با اشاره به کوشش آمریکا برای کشاندن موضوع هنگ کنگ به شورای امنیت سازمان توضیح داد: اکثریت قریب به اتفاق اعضای شورا از این پیشنهاد ایالات متحده حمایت ننموده و معتقد بودند مسائل مربوط به هنگ کنگ جزو امور داخلی چین است و هیچ ارتباطی با شورای امنیت ندارد.

در این بیانیه آمده است: هنگ کنگ یک منطقه اداری ویژه چین است امور مربوط به هنگ کنگ صرفاً امور داخلی چین است و مقررات امنیت ملی برای هنگ کنگ هیچ گونه تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی به شمار نمی رود شورای امنیت نباید درگیر آن باشد.

سفیر چین در سازمان ملل اظهار داشت: از ژوئن سال گذشته با حمایت بعضی نیروهای خارجی، اقدامات جدی سازمان یافته مانند خشونت و فعالیت های جدایی طلبانه در هنگ کنگ اجرا شده است که تهدیدی واقعی برای امنیت ملی چین به شمار می رود.

وی گفت: پس از بازگشت هنگ کنگ به چین، انگلستان هیچگونه حق حاکمیت، صلاحیت و نظارت بر این منطقه را ندارد.

کنگره ملی خلق چین روز پنجشنبه با 2878 رای موافق در مقابل یک رای مخالف و 6 رای ممتنع، لایحه امنیت ملی هنگ کنگ را با هدف مقابله با استقلال، براندازی، تروریسم و دخالت های خارجی در این منطقه تصویب کرد.

رای گیری به این قطعنامه بدین معنا است که کنگره ملی خلق چین اجازه دارد تا قانونی را پیشنهاد و ارایه کند که بر اساس آن با جدایی طلبان، براندازان، تروریست ها و دسیسه گران همکار با دولت های ذی نفوذ خارجی در هنگ کنگ، مقابله می گردد.

مقامات چین معتقدند این قانون به منظور جلوگیری، متوقف کردن و مجازات فعالیت هایی که بطور جدی امنیت ملی را به خطر می اندازد از قبیل اقدام برای تجزیه کشور و یا کوشش برای براندازی قدرت حاکم و همچنین فعالیت های نیروهای خارجی که در امور هنگ کنگ دخالت می نمایند ضروری است.

وزارت امور خارجه چین روز آدینه اعلام نمود که این موضوع کاملاً داخلی است و در صورت دخالت نیروهای خارجی در امور هنگ کنگ، چین اقدامات متقابل لازم را انجام خواهد داد.

همزمان با بالا دریافت تش ها میان چین و غرب بر سر مساله هنگ کنگ، جمهوری دموکراتیک خلق کره (DPRK) نیز امروز شنبه ضمن ابراز حمایت از تصویب لایحه امنیتی هنگ کنگ در کنگره خلق چین، گفت: تصویب این لایحه یک اقدام قانونی برای پاسداری از امنیت چین است.

یک مقام ارشد وزارت خارجه کره شمالی اعلام نمود: از آنجایی که موضوع هنگ کنگ موضوعی است که به طور کامل به امور داخلی چین مربوط می گردد، هیچ کشور یا نیرویی حق دخالت در این منطقه را ندارد.

این مقام وزارت خارجه کره شمالی که نامش در خبر فاش نشده است یاداوری نموده است: ما قاطعانه با دخالت های بیرونی برای امنیت، توسعه اجتماعی و مالی هنگ کنگ مخالف هستیم و چنین دخالت هایی را رد می کنیم.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1087

به "درخواست چین از آمریکا و انگلیس،در امور هنگ کنگ مداخله نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست چین از آمریکا و انگلیس،در امور هنگ کنگ مداخله نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید