داربی 94 برنده نداشت، استقلال در دقایق پایانی از شکست گریخت

به گزارش مجله هدیه، این مسابقه که قضاوتش را رضا کرمانشاهی بر عهده داشت در نهایت با تساوی 2 بر 2 به خاتمه رسید تا داربی 94 پایتخت با نتیجه تساوی به خاتمه برسد.

داربی 94 برنده نداشت، استقلال در دقایق پایانی از شکست گریخت

مصاف استقلال و پرسپولیس در جریان بازی معوقه هفته هشتم رقابت های لیگ برتر با تساوی 2 بر 2 به خاتمه رسید.

به گزارش ایسنا، در چارچوب بازی معوقه هفته هشتم رقابت های لیگ برتر، دو تیم استقلال و پرسپولیس از ساعت 16:35، در استادیوم آزادی و بدون حضور تماشاگران به مصاف هم رفتند. این بازی نود و چهارمین تقابل این دو تیم به شمار می آید.

این مسابقه که قضاوتش را رضا کرمانشاهی بر عهده داشت در نهایت با تساوی 2 بر 2 به خاتمه رسید تا داربی 94 پایتخت با نتیجه تساوی به خاتمه برسد.

با این نتیجه، استقلال با 19 امتیاز در صندلی دوم جدول باقی ماند و پرسپولیس با 12 امتیاز به رده هشتم جدول رقابت های لیگ برتر صعودکرد.

گل ها: ارسلان مطهری (دقیقه 2)، مهدی قایدی (دقیقه 3+90) برای استقلال و مهدی عبدی (دقیقه 51)، وحید امیری (دقیقه 65) برای پرسپولیس

کارت زرد: محمود فکری (دقیقه 29)، عارف غلامی (دقیقه 54) برای استقلال و محمد عسکری آنالیزور پرسپولیس (دقیقه 54) برای پرسپولیس

کارت قرمز: -

نیمه اول

بازی در ابتدا با پاس کاری تیم استقلال آغاز شد و آبی پوشان با چند پاس به نیمه زمین پرسپولیس رسیدند و در دقیقه 2، ارسلان مطهری روی اشتباه مدافعان پرسپولیس به محوطه جریمه حریف رسید و پیروز شد گل اول بازی را به ثمر برساند.

در ادامه بازیکنان پرسپولیس بعد از دریافت گل اول سعی کردند بازی را مدیریت نمایند و با نفوذ به نیمه زمین حریف، موقعیت هایی روی دروازه استقلال ایجاد نمایند اما کوشش آن ها راه به جایی نبرد.

سرخ پوشان پایتخت در دقیقه 8 با نفوذ به محوطه جریمه استقلال سعی داشتند موقعیتی برای خود ایجاد نمایند اما احمد نوراللهی با برخورد به بازیکن استقلال، توپ را از دست داد. بازیکنان پرسپولیس اعتقاد به خطا داشتند.

در دقیقه 10، تیم استقلال روی یک حمله به محوطه جریمه پرسپولیس آمد و محمد نادری سعی داشت توپ را به روی دروازه پرسپولیس ارسال کند اما توپ به وحید امیری برخورد کرد. بازیکنان استقلال در این صحنه اعتقاد به خطای هند داشتند.

استقلال در ادامه بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت و سعی کرد با حفظ توپ بازی را مدیریت کند.

پرسپولیس در دقیقه 19 اولین موقعیت جدی خود را به دست آورد. احمد نوراللهی با نفوذ به محوطه جریمه استقلال، مهدی عبدی را صاحب موقعیت کرد اما ضربه سر این بازیکن با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.

پرسپولیس به حملات خود افزود و در دقیقه 23 احمد نوراللهی با حضور در محوطه جریمه استقلال فرصتی خوبی برای گلزنی پیدا کرد اما ضربه شوت این بازیکن با اختلاف کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

در ادامه بازی بیشتر در میانه میدان در جریان بود و استقلال سعی داشت با حفظ توپ و نیم نگاهی به ضدحمله ها، مدیریت بازی را در دست بگیرد.

داربی 94 پایتخت بعد از حملات پرسپولیس شکل آرام تری به خود گرفت. شاگردان یحیی گل محمدی سعی داشتند نیمه اول را با شکست به رختکن نفرایند و موقعیت های نصفه و نیمه ای برای خود ایجاد کردند اما فرصت های سرخ ها راه به جایی نبرد.

با نزدیک شدن به دقایق خاتمهی بازی، دو تیم بیشتر در میانه میدان حضور داشتند و در ادامه استقلال کوشش کرد با مدیریت بازی، نیمه اول را با پیروزی به رختکن برود.

نوراللهی در دقیقه 45 و از پشت محوطه جریمه استقلال شوتی روانه دروازه حریف کرد که ضربه این بازیکن راه به جایی نبرد.

در خاتمه کوشش پرسپولیس برای زدن گل تساوی نتیجه ای نداشت تا این بازی در خاتمه نیمه اول با فزونی یک گله شاگردان محمود فکری به خاتمه برسد.

نیمه دوم

نیمه دوم داربی 94 پایتخت در میانه میدان در جریان بود و دو تیم سعی داشتند یکدیگر را محک بزنند. 5 دقیقه بعد از آغاز بازی مهدی عبدی پیروز شد گل تساوی بازی را به ثمر برساند. عبدی روی پاس بازیکن پرسپولیس صاحب موقعیت شد و اشتباه مدافعان استقلال باعث شد تا عبدی با یک شوت دروازه استقلال را باز کند و بازی را به تساوی بکشاند.

بعد از گل پرسپولیس، بازی شکل هیجانی تری به خود گرفت و دو تیم شور و شوق بیشتری برای حمله کردن پیدا کردند. محمد نادری در دقیقه 58 شوتی روانه دروازه پرسپولیس که ضربه این بازیکن راه به جایی نبرد.

پرسپولیس در دقیقه 60 در یک موقعیت خطرناک می توانست به گل برسد اما فرصت سرخ پوشان نتوانست به گل تبدیل گردد. نوراللهی در محوطه جریمه شوتی روانه دروازه استقلال کرد ولی ضربه این بازیکن را مدافعان استقلال دفع کردند.

دقیقه 65 پرسپولیس به گل دوم رسید. وحید امیری روی ارسال سعید آقایی در محوطه جریمه استقلال صاحب موقعیت شد و با ضربه پای چپ پیروز شد گل دوم بازی را به ثمر برساند.

در ادامه پرسپولیس بازهم برای زدن گل بیشتر موقعیت داشت و احمد نوراللهی در دقیقه 67 روی موقعیت تک به تک نتوانست دروازه استقلال را برای بار سوم باز کند.

استقلالی ها بعد از دریافت گل دوم، سعی کردند گل تساوی را به ثمر برسانند اما کوشش این تیم راه به جایی نبرد و موقعیت های نصفه و نیمه این تیم نتوانست تغییری در فرایند بازی ایجاد کند.

کمال کامیابی نیا در دقیقه 74 از پشت محوطه جریمه، شوتی روانه دروازه استقلال کرد اما ضربه این بازیکن کم جان بود و راه به جایی نبرد.

استقلال در دقایق خاتمهی نتوانست موقعیت خطرناکی ایجاد کند و شاگردان محمود فکری با اینکه 2 بر یک از حریف خود عقب بودند اما نتوانستند فرصت قابل توجهی خلق نمایند و بازی با فزونی سرخ پوشان همراه بود.

استقلال در دقیقه 90 و توسط شیخ دیاباته به گل رسید اما این بازیکن در منطقه آفساید حضور داشت تا بازی همچنان با فزونی سرخ ها ادامه پیدا کند.

استقلال در دقایق خاتمهی پیروز شد گل تساوی را به ثمر برساند. مهدی قایدی با حضور در محوطه جریمه حریف شوتی روانه دروازه حریف کرد و پیروز شد گل تساوی بازی را به ثمر برساند.

در خاتمه کوشش دو تیم برای زدن گل بیشتر نتیجه ای نداشت تا بازی در خاتمه با تساوی 2 بر 2 به خاتمه برسد.

ترکیب استقلال: رشید مظاهری، محمد حسین مرادمند، عارف غلامی، محمد نادری، احمد موسوی (دقیقه 45- احمد موسوی)، مهدی مهدی پور (دقیقه 80- فرشید اسماعیلی)، مسعود ریگی، آرش رضاوند (دقیقه 88- داریوش شجاعیان)، وریا غفوری، مهدی قایدی و ارسلان مطهری.

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، سید جلال حسینی، محمدحسین کنعانی زادگان، سعید آقایی، سیامک نعمتی، احمد نوراللهی، کمال کامیابی نیا، میلاد سرلک، احسان پهلوان، وحید امیری و مهدی عبدی (دقیقه 86- آرمان رمضانی).

منبع: عصر ایران
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1484

به "داربی 94 برنده نداشت، استقلال در دقایق پایانی از شکست گریخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داربی 94 برنده نداشت، استقلال در دقایق پایانی از شکست گریخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید