خطیب زاده: حملات امروز کابل هیچ خطری را متوجه پرسنل سفارت ایران نکرده است

به گزارش مجله هدیه، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اصابت چندین راکت به شهر کابل و از جمله اصابت یک راکت به بخشی از محوطه حیاط سفارت ایران را محکوم کرد.

خطیب زاده: حملات امروز کابل هیچ خطری را متوجه پرسنل سفارت ایران نکرده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد اخبار منتشر شده در ارتباط با اصابت چندین راکت به شهر کابل و از جمله اصابت یک راکت به بخشی از محوطه حیاط سفارت کشورمان، با محکوم کردن هرگونه اقدام تروریستی که مردم افغانستان و اماکن غیر نظامی را مورد حمله قرار می دهد و همچنین با ابراز همدردی با دولت و مردم افغانستان خصوصا خانواده قربانیان این اقدام تروریستی گفت: در حمله تروریستی موشکی روز جاری به نقاط مختلف شهر کابل و از جمله محله دیپلماتیک این شهر، طبق آنالیز های به عمل آمده تا این لحظه حداقل یک راکت به محوطه داخلی سفارت ایران در کابل اصابت نموده که در نتیجه آن آسیب های جزیی به بعضی تاسیسات و تجهیزات سفارت وارد شده است. در عین حال خوشبختانه هیچ خطری متوجه پرسنل سفارت کشورمان نشده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید نمود: این حمله تروریستی را نمونه ای از جنگ نیابتی و اقدامات هم پیمانان تروریست آمریکا در افغانستان ذکر کرد و مسئولیت مستقیم آنرا متوجه این کشور دانست.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1381

به "خطیب زاده: حملات امروز کابل هیچ خطری را متوجه پرسنل سفارت ایران نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطیب زاده: حملات امروز کابل هیچ خطری را متوجه پرسنل سفارت ایران نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید