خبرنگاران کویت خاتمه بحران روابط قطر و عربستان را گفت

به گزارش مجله هدیه، تهران - خبرنگاران- معاون وزیر امورخارجه کویت اظهار داشت که بحران روابط قطر و عربستان انتها یافت و توافق نهایی صورت گرفت.

خبرنگاران کویت خاتمه بحران روابط قطر و عربستان را گفت

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش آدینه شب خبرنگاران به نقل از شبکه خبری الجزیره قطر ، خالد جار الله اعلام نموده است، اقداماتی وجود دارد که برای حرکت به سوی آینده و خاتمه دادن به [تمامی] اختلافات، باید انجام گردد.

جارالله به جزییات این اقدامات و اختلافات باقی مانده میان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس اشاره ای ننموده است.

اعلام خاتمه نهایی اختلافات میان عربستان و قطر ساعاتی پس از آن مطرح می گردد که فیصل بن فرحان آل سعود وزیر امورخارجه سعودی آدینه شب گفت: برای حل اختلافات میان کشورهای شورای همکاری خلیج [فارس] بسیار نزدیک شده ایم.

بن فرحان از کوشش های کویت و آمریکا برای نزدیک کردن دیدگاه های کشور عضو به یکدیگر قدردانی نموده بود.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر نیز روز آدینه با ابراز خوشبینی نسبت به حل بحران میان کشورش با عربستان و متحدانش گفت: حل این بحران باید فراگیر باشد و اتحاد خلیج فارس را حفظ کند.

احمد ناصر محمد الصباح وزیر خارجه کویت روز آدینه در بیانیه ای خاطرنشان کرد که در چارچوب ادامه کوشش ها برای آشتی کشورهای خلیج [فارس] گفت وگوهای مثمرثمر انجام شد.

سلطان نشین عمان نیز در این باره از بیانیه کویت در مورد نتایج مثبت برای آشتی میان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس استقبال کرد.

پیش تر بعضی رسانه ها گزارش داده بودند که با میانجیگری آمریکا، گشایشی برای حل بحران قطر با عربستان و متحدانش انجام شده است.

عربستان، بحرین، امارات و مصر از 5 ژوئن 2017 (15 خرداد 96) با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم، روابط خود را با این کشور قطع کردند و مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را هم به روی دوحه بستند.

این کشورها برای از سرگیری روابط، 13 شرط مشخص نموده بودند اما قطر با بیان اینکه شروط مشخص شده ناقض حق حاکمیت این کشور است، تا به امروز به آن تن نداده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1350

به "خبرنگاران کویت خاتمه بحران روابط قطر و عربستان را گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کویت خاتمه بحران روابط قطر و عربستان را گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید