خبرنگاران میناوند در بخش آی سی یو به دستگاه تنفس مصنوعی متصل است

به گزارش مجله هدیه، تهران- خبرنگاران- رئیس دپارتمان مراقبت های ویژه بیمارستان لاله گفت: به علت مراجعه دیرهنگام، 80 درصد ریه های میناوند به علت کرونا درگیر شده و هم اکنون در بخش آی سی یو به دستگاه تنفس مصنوعی متصل است.

خبرنگاران میناوند در بخش آی سی یو به دستگاه تنفس مصنوعی متصل است

به گزارش پنجشنبه شب خبرنگاران از سازمان نظام پزشکی، امیرحسین لطفی متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه و رئیس دپارتمان مراقبت های ویژه بیمارستان لاله تهران با اشاره به وضیعت عمومی مهرداد میناوند فوتبالیست کشورمان از مردم و علاقه مندان خواست برای بهبود حال وی دعا کنند.

لطفی گفت: میناوند دو روز پیش با وضیعت تنفسی وخیم (دیسترس تنفسی) و تنفس های سطحی به بیمارستان مراجعه و به خاطر شرایط اورژانسی، تحت درمان های پیشرفته قرار گرفت.

پزشک معالج میناوند در ادامه افزود: متاسفانه به دلیل مراجعه دیر هنگام، ریه میناوند تا 80 درصد درگیری دو طرفه ناشی از ویروس کرونا داشت چندان که مجبور شدیم او را بیهوش و سپس تحت مداوای پیشرفته قرار دهیم.

لطفی ادامه داد: متاسفانه میناوند زمانی به بیمارستان مراجعه کرد که در فاز طوفان التهابی ناشی از کووید19 بود به همین خاطر سریع به آی سی یو منتقل و به دستگاه تنفس مصنوعی متصل شد.

وی درباره اقدامات درمانی برای میناوند گفت: براساس دستورالعمل های علمی و کشوری تمام اقدامات پیشرفته درمانی و دارویی برای او در حال انجام است. میناوند برای همه ما یک سرمایه ملی است و همه تلاش خواهیم کرد برای سلامتی او و شادی دل مردم اقدامات لازم را انجام دهیم.

لطفی افزود: با توجه به وضیعت درگیری شدید ریه ها، امروز برای بیمار تراکئوستومی (باز کردن مجرای نای) انجام و به وسیله برنکوسکوپی، هر دو ریه او شست و شو داده شد. خوشبختانه پس از این اقدام اکسیژن خون تا حدودی بالا آمد.

متخصص بیهوشی گفت: شرایط فعلی میناوند فاز حاد و نگران کننده است و من از مردم و علاقه مندان به او می خواهم دعاها و انرژی های مثبت خود را به کمک تیم درمان روانه کنند. مسلماً با امیدواری کارمان را ادامه می دهیم تا مانع از آن شویم شرایط وخیم تر شود.

وی افزود: هیچگونه کمبود دارویی یا امکانات و تجهیزاتی وجود ندارد و مردم کشورمان مطمئن باشند تیم درمانی میناوند علی رغم اینکه او از بیماری زمینه ای و چاقی هم رنج می برد از همه امکانات برای درمان او برخوردارند.

لطفی در ادامه از اینکه مجدداً کرونا در کشورمان علی رغم تلاش شبانه روزی مدافعان سلامت در حال اوج گیری است ابراز نگرانی کرد و افزود: از مردم و عزیزانی که این ملت به آنها علاقه مندند تقاضا می کنم در مقابله و مبارزه با کرونا تا ریشه کنی و کنترل بیماری هرگز کوتاه نیایند. ماسک بزنند، دست های خود را دائم بشویند، فاصله اجتماعی و فیزیکی را رعایت کنند، دورهمی ها را تا زمان کنترل کرونا به تعویق بیندازند، مسافرت نروند و به محض آنکه علائمی در خود دیدند که مشکوک تلقی می شود به پزشک مراجعه کنند تا مبادا در روال درمانی وقفه و دیرکرد ایجاد شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1498

به "خبرنگاران میناوند در بخش آی سی یو به دستگاه تنفس مصنوعی متصل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران میناوند در بخش آی سی یو به دستگاه تنفس مصنوعی متصل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید