جزئیات تازه غرق شدن زیردریایی آمریکایی ، کارگردان تایتانیک: زیردریایی منفجر شده است

به گزارش مجله هدیه، جیمز کامرون هم تایید کرد صدای بنگ بلندی شنیده شده و این همان صدایی است که موجب شده نیروی دریایی آمریکا انفجار احتمالی زیردریایی تایتان را تایید کند.

جزئیات تازه غرق شدن زیردریایی آمریکایی ، کارگردان تایتانیک: زیردریایی منفجر شده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، پس از آنکه گزارش شد زیردریایی تایتان در سفر خود به سمت مسیر تایتانیک گم شده، نیروی دریایی داده های صوتی خود از اعماق اقیانوس را تجزیه و تحلیل کرد و با انتشار بیانیه ای تایید کرد یک ناهنجاری که می تواند نتیجه یک انفجار در تایتان یا مکانی نزدیک جایی که زیردریایی تایتان در حال کار بود باشد، درست وقتی ارتباط با آن قطع شد، اتفاق افتاده است.

در همین حال جیمز کامرون کارگردان فیلم سینمایی تایتانیک روز پنجشنبه گفت: پس از اینکه اطلاعات مشابهی را از منابع خود دریافت کرد و در شروع جستجوی 4 روزه می دانست که این شناور از دست رفته است.

کامرون به خبرگزاری رویترز گفت: زیردریایی منفجر شده است.

وی اضافه نمود: ظرف یک ساعت تأیید شد؛ همزمان با از دست دادن ارتباطات صدای بلندی شنیده شده و همان موقع می دانستم چه اتفاقی افتاده است.

کامرون در دهه 1990 که برای ساخت فیلم پیروز تایتانیک در حال تحقیق بود به کاوشگری در اعماق دریا پرداخت و اکنون مالک بخشی از کمپانی تریتون است که زیردریایی هایی را برای تحقیق و گردشگری می سازد. او گفت که روز دوشنبه در ایمیلی به همکارانش گفت: تعدادی از دوستان خود را از دست دادیم.

پنجشنبه پس از روزها جستجو برای یافتن زیردریایی مفقود شده، گارد ساحلی آمریکا گفت که اعضای زیردریایی تایتان احتمالاً بلافاصله بر اثر یک انفجار فاجعه بار هنگام فرود آمدن بر لاشه کشتی تایتانیک در دو مایلی زیر سطح اقیانوس اطلس کشته شده اند.

تایتان از صبح یکشنبه و حدود یک ساعت و 45 دقیقه پس از غواصی دو ساعته تا معروف ترین کشتی غرق شده دنیا ارتباطش را از دست داد و ناپدید شد. اکنون گارد ساحلی تایید کرد 5 قطعه اصلی تیتان 6.7 متری را در میدان ناپدید شدنش یافته است.

کاشف بریتانیایی همیش هاردینگ 58 ساله، پل انری نارژئوله، کاشف حرفه ای فرانسوی تایتانیک 77 ساله، شهزاده داوود، تاجر بریتانیایی-پاکستانی 48 ساله و پسر 19 ساله اش سلیمان، و استاکتون راش 61 ساله آمریکایی از بنیانگذاران شرکت زیردریایی اوشن گیت در این زیردریایی بودند.

پس از اعلام مرگ آن ها، کامرون گفت ای کاش زودتر زنگ خطر را به صدا در می آورد. وی گفت وقتی شنید اوشن گیت در حال ساخت یک زیردریایی با فیبر کربن کامپوزیت و بدنه تیتانیوم بود، به آن شک داشت.

وی به رویترز گفته: فکر کردم این ایده وحشتناکی است. ای کاش حرف می زدم، اما فکر کردم می تواند کسی باهوش تر به این نتیجه رسیده باشد، زیرا من هرگز آن فناوری را آزمایش نکرده بودم، اما ظاهر کار به نظرم بد بود.

دلیل انفجار تایتان معین نشده است، اما کامرون می گوید او تصور می نماید هشدار منتقدان مبنی بر اینکه لایه لایه شدن فیبر کربن و بدنه تیتانیوم که در طول زمان منجر به شکست تدریجی می گردد، درست باشد.

کارشناسان دیگری در این صنعت در سال 2018 زنگ خطر را برای این زیردریایی به صدا درآورده بودند.

کامرون دیشب در یک مصاحبه زنده روی آنتن تلویزیون هم گفت: بسیاری از افراد جامعه مهندس در خصوص این زیردریایی بسیار نگران بودند و حتی نامه هایی به شرکت نوشتند و گفتند که کاری که انجام می دهند برای حمل مسافر بیش از حد تجربی است و احتیاج به تاییدیه های بیشتری دارد.

وی اضافه نمود: من از شباهت این فاجعه به خود فاجعه تایتانیک متعجبم. آنجا هم بارها به کاپیتان درباره کوه یخ در جلوی کشتی هشدار داده شد، و با این حال او در یک شب بدون ماه با سرعت تمام داخل یک میدان یخ شد و در نتیجه بسیاری جان باختند. برای ما این یک تراژدی است که رویدادی بسیار مشابه که در آن به هشدارها توجهی نشده و دقیقاً در همان مکان اتفاق بیفتد. با وجود همه تجربه های زیردریایی ها در سراسر دنیا فکر می کنم این واقعاً سورئال است.

او در ادامه مرگ پل انری نرگئولت را غیرقابل باور خواند. این کاشف 77 ساله زیردریاها دوست کامرون بود.

کامرون برای ساختن فیلم تایتانیک در سال 1997، 33 بار به کشتی غرق شد غواصی کرد و مستندی هم درباره این جستجوها ساخت. اوگفته است حتی بیشتر از زمانی که کاپیتان در کشتی تایتانیک بوده، در آن حضور داشته است.

در فاجعه تایتانیک این کشتی در اولین سفر خود در سال 1912 پس از برخورد با کوه یخ غرق شد. فیلم کامرون درباره این تراژدی با بازی کیت وینسلت و لئوناردو دی کاپریو برنده 11 جایزه اسکار شد و بیش از 2 میلیارد دلار در گیشه های دنیا فروخت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 تیر 1402 بروزرسانی: 3 تیر 1402 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 2308

به "جزئیات تازه غرق شدن زیردریایی آمریکایی ، کارگردان تایتانیک: زیردریایی منفجر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تازه غرق شدن زیردریایی آمریکایی ، کارگردان تایتانیک: زیردریایی منفجر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید