جزئیات بخشنامه جدید وام شهریه برای دانشجویان

به گزارش مجله هدیه، تهران (پانا) - زمان بندی اعطای وام های دانشجویی به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ابلاغ شد و در این بخشنامه شرط ارائه وام شهریه به دانشجویان شاغل شهریه پرداز اعلام شده است.

جزئیات بخشنامه جدید وام شهریه برای دانشجویان

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه تحصل در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

بر اساس اعلام سازمان امور دانشجویان، سامانه دانشجویی (پورتال) برای ثبت تقاضای دانشجویان از 99/07/15 تا سرانجام نیم سال تحصیلی جاری فعال است و براساس بخشنامه صندوق رفاه ضرورت دارد تمامی دانشجویان متقاضی واجد شرایط نسبت به ثبت تقاضای خود در سامانه مذکور در بازه زمانی مشخص شده اقدام نمایند.

در این بخشنامه به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تاکید شده است: اولویت های پرداخت وام به دانشجویان، ذیل شرایط اعطای هر وام در آیین نامه پرداخت و بازپرداخت ذکر شده و شایسته است در تنظیم و ارسال درخواست ها مد نظر قرار گیرد.

همچنین پرداخت وام (ودیعه) مسکن متأهلی به تمام دانشجویان واجد شرایط از سال تحصیلی جاری به وسیله بانک طرف قرارداد صندوق انجام و شیوه نامه اجرایی آن متعاقباً به مراکز ارسال خواهد شد.

این بخشنامه در مورد وام شهریه آورده است: پرداخت وام شهریه به تمام دانشجویان واجد شرایط دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از سال تحصیلی جدید مستقیماً به وسیله صندوق رفاه دانشجویان انجام می گیرد و می بایست تقاضای دانشجویانی که قبلاً از خدمات بانک طرف تعهد صندوق استفاده نموده اند و درخواست مجدد برای بهره مندی از خدمات آن بانک در سال تحصیلی جدید را دارند، طی لیستی جداگانه به صندوق ارسال گردد.

در ادامه این بخشنامه آمده است: پرداخت وام شهریه به دانشجویان شهریه پرداز شاغل پس از بهره مندی دانشجویان غیر شاغل امکان پذیر است. لذا دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی می توانند در صورت وجود اعتبار مازاد وام شهریه، پس از هماهنگی و أخذ مجوز از صندوق، درخواست دانشجویان شهریه پرداز شاغل را نیز طی لیست جداگانه ارسال نمایند.

همچنین دریافت مدارک و مستندات وام ضروری و سند تعهد دانشجو از جمله ضرورت های دریافت وام ها است و شایسته است به منظور حمایت از دانشجویان و همکاری با آنان ترتیبی اتخاذ گردد تا در ایام تداوم شیوع بیماری کرونا به نحو مقتضی مدارک و مستندات مربوطه از دانشجویان متقاضی وام دریافت گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1309

به "جزئیات بخشنامه جدید وام شهریه برای دانشجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات بخشنامه جدید وام شهریه برای دانشجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید