تصویر 17 هزار ساله یک کانگورو

به گزارش مجله هدیه، تصویر نمادین این کانگورو از نظر بصری شبیه نقاشی های سنگی جزایر جنوب شرقی آسیا است که بیش از 40،000 سال قدمت دارد. این موضوع حاکی از پیوند فرهنگی است و به هنر سنگی قدیمی تر استرالیا اشاره دارد.

تصویر 17 هزار ساله یک کانگورو

سمت چپ، مونتاژی از نقاشی 17300 ساله کانگورو و سمت راست، تصویر واقعی این اثر هنری است

دانشمندان استرالیایی قدیمی ترین هنر صخره ای این کشور را کشف کردند. این سنگ نگاره طرح یک کانگورو است و حدود 17 هزار و 300 سال قدمت دارد. این اثر هنری دو متر طول دارد و در سر پناه یک صخره نقش بسته شده است.

این سنگ نگاره در منطقه کیمبرلی در غرب استرالیا یافت شد که به خاطر نقاشی های صخره ای بومی اش شهرت دارد. داده ها و روش تخمین قدمت این کشف تازه در مجله معتبر و علمی نیچر هیومن بیهیویر (Nature Human Behaviour) منتشر شده است.

محل کشف نقاشی در صخره ای در استرالیا

تخمین دقیق قدمت این اثر هنری با روش ها و تکنیک های علمی و نوآورانه ممکن شده است. برآورد می شود این اثر بین 17100 تا 17300 سال قدمت داشته باشد، اما گمان قوی در حدود 17300 سال پیش است. محققان استرالیایی مشغول در این پروژه معتقدند که احتمالا بین نقاشی کانگورو و هنر باستانی مناطق دیکر ارتباط هایی وجود داشته باشد.

سون اوزمان از محققانی که در این پروژه مشارکت داشته است می گوید تصویر نمادین این کانگورو از نظر بصری شبیه نقاشی های سنگی جزایر جنوب شرقی آسیا است که بیش از 40،000 سال قدمت دارد. این موضوع حاکی از پیوند فرهنگی است و به هنر سنگی قدیمی تر استرالیا اشاره دارد.

سال گذشته باستان شناسان قدیمی ترین غارنگاره شناخته شده از یک حیوان را در اندونزی کشف کردند. این نقاشی تصویر یک خوک وحشی بود که تقریبا در اندازه واقعی کشیده شده بود و دست کم 45 هزار و 500 سال قدمت داشت.

دانشمندان می گویند این کشف نشان می دهد که هنر و دانش مردم بومی استرالیا باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

منبع: فرادید
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1557

به "تصویر 17 هزار ساله یک کانگورو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویر 17 هزار ساله یک کانگورو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید