بیشتر موبایل های وارداتی ترخیص شده اند

به گزارش مجله هدیه به نقل از صدا و سیما، علی معقولی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت: اکنون حدود 100 هزار گوشی تلفن همراه در گمرک باقی مانده که آن نیز در حال ترخیص است.

بیشتر موبایل های وارداتی ترخیص شده اند

وی گفت: بیشتر گوشی تلفن های همراه وارداتی به دلیل قیمت گذاری در انبارها مانده اند.

معقولی اضافه نمود: گفته می گردد 200 کانتینر تجهیزات رایانه ای به دلیل ارزش گذاری در گمرک مانده اما چند برابر این میزان در این مدت از گمرک خارج شده است.

وی گفت: از 22 فروردین سال جاری دولت مصوب کرد ثبت سفارش فقط به وسیله بانکی انجام گردد و همه کالاهای وارداتی پیش از این تاریخ، اجازه ترخیص داشتند.

معقولی درباره ارزش گذاری کالاهای وارداتی در گمرک اضافه نمود: پیش از اختصاص ارز 4 هزار و 200 تومانی، وارد کنندگان خواستار ارزش گذاری کمتر کالا در گمرک بودند اما پس از آن با درخواست های مکرر افزایش قیمت گذاری کالاها روبرو شدیم.

وی گفت: در گمرک ارزش گذاری واقعی انجام می گردد و کالایی به دلیل ارزش گذاری در گمرک متوقف نشده است.

معقولی اضافه نمود: روزانه بیش از 4 هزار اظهار در گمرک داریم و فقط 2 درصد توقیف کالا در گمرک بیش از معمول است.

وی اضافه نمود: 90 درصد کالاهایی که وارد گمرک می شوند کمتر از سه روز ترخیص می شوند.

معقولی با بیان اینکه ممکن است برخی کالاها برای قیمت گذاری به دقت بیشتری احتیاج داشته باشند گفت: نباید توقیف کالاها در گمرک به دلایل دیگر را به مسائل گمرکی ربط دهیم زیرا گمرک تابع بخشنامه های دیگر دستگاه هاست.

وی اضافه نمود: اگر کالاهایی که با ارز 4 هزار و 200 تومانی وارد شده اند و در گمرک باقی مانده اند، کد رهگیری و کارهای دیگر را انجام داده باشند گمرک پاسخگو است اما دلایل دیگر توقیف را باید از دستگاه های دیگر پیگیری کرد.

معقولی گفت: بیشتر کالاهایی که با ارز 4 هزار و 200 تومانی وارد شده و در گمرک توقیف اند به دلیل نگرفتن کد رهگیری و مسئله ای بین وارد کننده و بانک ها است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 بهمن 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 55

به "بیشتر موبایل های وارداتی ترخیص شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشتر موبایل های وارداتی ترخیص شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید