بیانیه تند مشهدی ها خطاب به نساجی؛ شما زمین موکت می کردید!

به گزارش مجله هدیه، به نقل از سایت رسمی باشگاه پدیده خراسان، ضمن تشکر و قدردانی از حمایت های طرفداران عزیز خراسانی و مشهدی و حمایت های بی دریغ شان از کادر فنی تیم پدیده و قول جبران شکست روز گذشته به این عزیزان و همراهان همیشگی به اطلاع می رساند در جریان مسابقه شب گذشته اتفاقات عجیب و زننده ای از سوی نیمکت نشینان نساجی در حین و بعد از بازی رخ داد که در شأن لیگ برتر نبود.

بیانیه تند مشهدی ها خطاب به نساجی؛ شما زمین موکت می کردید!

باشگاه پدیده خراسان به احترام مردم خونگرم قائمشهر و بعلاوه مالک محترم این باشگاه، جناب آقای رضا حدادیان که از زحمتکشان فوتبال ایران است، تصمیم ندارد بسیاری از موارد رخ داده را بیان کند و به احترام آنها بخشی از موارد را محرمانه حفظ خواهد نمود، اما ذکر چند نکته لازم است:

1- در حالی در جریان بازی از سوی سرمربی تیم نساجی به اعضای نیمکت پدیده خراسان توهین شد که بعضی نیمکت نشینان تیم نساجی فاقد سابقه ای روشن بوده و سوابق بعضی از آنها برای همگان از نظر انضباطی و حاشیه ای روشن و واضح است.

2- سوابق کادر فنی تیم فوتبال پدیده خراسان کاملاً تعیین است و همه خانواده فوتبال ایران سیدمهدی رحمتی، محمد نوازی، علی سامره، اشکان نامداری، وحید فاضلی، حسین بادامکی و رضا ناصحی را به سلامت اخلاق در دوران بازی و مربیگری می شناسند و کارنامه روشن آنها در دوران باشگاهی و ملی افتخارآمیز است، اما نکته جالب اینجاست که بعضی آقایانِ همواره حاشیه ساز که سابقه ای در حوزه باشگاهی و ملی ندارند و امروز به لطف هوچی گری خود را مربی لیگ برتر می دانند با رفتارهای دور از شأن در مسابقات مختلف اخلاقیات در سطح اول فوتبال را زیرسؤال برده اند. این آقایانِ دست به دامن به اسپانسرها هر سال در پی مربیگری در تیم های عظیم هستند، غافل از اینکه حضور در تیم عظیم رزومه اخلاقی و فنی می خواهد، نه سوابق محرومیت و دلالی!

3- فوتبال برد و باخت دارد و تیم پدیده خراسان در هر دیداری که متحمل شکست شد، به حریف خود تبریک گفت و هیچ وقت درگیر حاشیه ها نشد و در نیم فصل دوم نتایج خوبی کسب کرد، اما امتیاز گرفتن به هر قیمتی در اهداف باشگاه پدیده نیست. این اتفاقات حاشیه ای در تیم هایی که سرمربی کنونی نساجی در آن حضور داشته، مسبوق به سابقه است و در سال های گذشته بارها شاهد اینگونه رفتارها بوده ایم و امیدواریم کمیته های محترم اخلاق و انضباطی به آن رسیدگی نمایند.

4- نتیجه گیری در فوتبال باید با علم، دانش، پشتکار و آموزش اتفاق بیفتد و استفاده از هوچی گری، شارلاتان بازی و رفتارهای حاشیه ای در کنار خط و بیرون از میدان مسابقه، روش ناپسندی برای نتیجه گیری است. اینکه سرمربی یک تیم بعد از هر بازی به قصد درگیری وارد زمین گردد و با زمین و زمان بحث کند و درگیر گردد یادآور رفتارهای زشت خیابانی است، نه میدان مسابقه فوتبال.

5- ما در مشهد با برترین امکانات نرم افزاری و سخت افزاری از جمله یکی از برترین ورزشگاه های حال حاضر کشور برابر رقبا به رقابت سالم می پردازیم و در پی این نیستیم که با موکت کردن زمین یا فشار و تغییر امکانات میزبانی، امتیاز جمع کنیم و فوتبال را به سمت بیراهه ببریم. بدیهی است با آنالیز شرایط امتیازات داخل و خارج از خانه نساجی، می توان به شرایط فنی این تیم پی برد.

6- باشگاه پدیده بر حسب نگاه حرفه ای و مثبت اندیشانه خود هر اتفاقی را واکاوی نمی نماید و تماس های غیرحرفه ای عده ای با تعدادی از بازیکنان پدیده را به احترام و شخصیت مالک باشگاه نساجی نادیده گرفته و رفاقتی بین دو هم بازی سابق فرض می نماید، اما خوب می دانیم این تاکتیک های نخ نما شده و کهنه مختص کدام مربیان و رفیقِ گرمابه گلستان آنها که دلال غیرقانونی است، می باشد.

7- روح فوتبال پاک است و فوتبال مثل زمین نیست که آن را اجاره بدهیم و با آن کاسبی کنیم. باید یاد بگیریم که اخلاق را رعایت کنیم و دروغ نگوییم. ایزد سیف الله پور خوب می داند که کسب نتایجی که ایشان به آن می بالد با همکاری باشگاه پدیده خراسان در انتقال بازیکنان این تیم رخ داده است.

8- در حالی اعضای باشگاه نساجی از مدارک مربیگری اعضای پدیده صحبت می نمایند که فراموش نموده اند فرزندان کادر فنی پدیده در فوتبال بیشتر از کادر نساجی جام و افتخار دیده اند و بردن یک جام حذفی با فحش و اهانت و کتک کاری در کنار رختکن و حمله به داور افتخار نیست، بماند که شنیده می شد در آن موقع بازیکنان تیم را ارنج می کردند نه سرمربی موقت!

9- سوابق کاری آقایان برای هر کسی معلوم نباشد برای ما در باشگاه پدیده از همه روشن تر است که وظیفه آقایان به اسم یاری مربی این بود که با موتور از بازیکن برای سرمربی پول قرض می گرفتند، اما به واسطه عدم نظارت روی سوابق کاری و اخلاقی آقایان به وسیله مسئولان امر، همین آقایان امروز در لباس مقدس مربیگری مشغول به فعالیت هستند.

باشگاه فرهنگی ورزشی پدیده خراسان امیدوار است تا فوتبال ایران در جهت پاکی و سلامت قرار گیرد و همه با فاصله گرفتن از روش های منسوخ شده برای نتیجه گرفتن، به فکر پیشرفت فنی در فوتبال ایران باشند و رسیدن به هدف با هر وسیله غیراخلاقی را راهی برای پیشرفت خود ننمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1788

به "بیانیه تند مشهدی ها خطاب به نساجی؛ شما زمین موکت می کردید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه تند مشهدی ها خطاب به نساجی؛ شما زمین موکت می کردید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید