برگزاری چهار نوروزگاه و دهکده گردشگری در آق قلا

به گزارش مجله هدیه، دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان آق قلا با موضوع هماهنگی برگزاری نوروزگاه 98 با حضور فرماندار شهرستان، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان و سایر دستگاه های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

برگزاری چهار نوروزگاه و دهکده گردشگری در آق قلا

بهترین تجربه سفر را با سفرهای ادلیا تجربه کنید.

به گزارش مجله هدیه به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان آق قلا با موضوع هماهنگی برگزاری نوروزگاه 98 (شهری و روستائی)،گزارش عملکرد ستاد در سال 97 و اقدامات ویژه نوروز 98 توسط مسئولین کمیته ها و پیگیری مصوبات ستاد اجرایی خدمات سفر استان با حضور امانگلدی ضمیر فرماندار شهرستان، ابراهیم کریمی مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان و نمایندگان دستگاههای اجرایی عضو این ستاد در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان آق قلا برگزار گردید.

امانگلدی ضمیر در این جلسه، مهمترین هدف در برپائی نوروزگاه را افزایش شور و نشاط اجتماعی براساس تاکیدات ریاست محترم جمهور و اجرای برنامه های شاد برای مردم در ایام عید نوروز اعلام کرد و بر استفاده از ظرفیت شهرستان با رویکرد معرفی فرهنگ اقوام و آداب و رسوم مردم بومی ساکن در شهرستان آق قلا تاکید نمود.

فرماندار شهرستان آق قلا از کسب رتبه برتر استانی براساس ارزیابی ستاد اجرایی خدمات سفر در ایام نوروز امسال اطلاع داد و اضافه نمود: امسال بنا داریم جشنواره پخت نان محلی و سنتی استان را بصورت پایلوت و همچنین مسابقات شترسواری را در دهکده گردشگری و جشنواره نوروزگاه سال 98 شهرستان آق قلا برگزار کنیم.

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان آق قلا بر استفاده از ظرفیت بخشداران، دهیاران و مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان آق قلا در برپائی دهکده گردشگری و نوروزگاه تاکید نمود و گفت: با همدلی و هماهنگی مجموعه مدیریتی دستگاههای اجرایی و برنامه ریزی های اجرا شده تمام زیرساخت ها، امکانات و بسترهای لازم برای استقبال از مهمانان نوروزی در این شهرستان فراهم شده است و ان شاالله در ایام عید نوروز شاهد برپائی دهکده گردشگری در راستای افزایش شور و نشاط اجتماعی و معرفی آداب و رسوم اقوام ساکن شهرستان خواهیم بود.

او از برپایی چهار جشنواره نوروزگاه در سطح شهرها و روستاهای شهرستان آق قلا اطلاع داد و گفت: دو نوروزگاه در شهرهای آق قلا و انبار الوم و دو نوروزگاه در دو روستا از بخش مرکزی و وشمگیر در ایام نوروز برپا خواهد شد ضمن اینکه با هماهنگی های بعمل آمده و آماده بودن زیرساخت ها،امسال بنا داریم دهکده گردشگری را در مجموعه سوارکاری شهرستان آق قلا برپا کنیم.

ابراهیم کریمی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان نیز در این نشست ضمن تشکر از رئیس، دبیر و اعضای ستاد خدمات سفر شهرستان آق قلا که با کوشش خود در سال 97 موجب گسترش گردشگری در شهرستان آق قلا شدند گفت: برپایی نوروزگاه ها در شرایط امروزه و مسائل مالی کشور می تواند موجب شادی و نشاط اجتماعی در سطح استان گردد.

او اضافه نمود: با توجه به بازتاب برگزاری نوروزگاه ها در سال های گذشته و همچنین تاکیدات استاندار محترم در مورد افزایش کمی و کیفی این جشنواره ها در شهرستان ها ، امسال نیز نوروزگاه ها با همکاری فرمانداران و با توان بیشتر برگزار می گردد.

کریمی گفت: با هماهنگی اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای فضاهای تبلیغاتی در جاده های اصلی شهرستان جانمایی گردد تا با معرفی جاذبه ها و تبلیغ گردشگری موجب افزایش اقامت و بازدید در شهرستان طی ایام نوروز 98 گردد.

در ابتدای این نشست قرنجیک مدیر میراث فرهنگی ,صنایع دستی و گردشگری شهرستان آق قلا اقدامات و هماهنگی اجرا شده در مورد برگزاری نوروزگاه 98 و نیز مصوبات اولین جلسه خدمات سفر را تشریح کرد و سپس اقدامات و گزارش عملکرد دبیرخانه ستاد خدمات سفر در سال 97 را در قالب پاورپوینت ارائه کرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 23 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 298

به "برگزاری چهار نوروزگاه و دهکده گردشگری در آق قلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری چهار نوروزگاه و دهکده گردشگری در آق قلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید