برقراری دسترسی همه روستاها به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت

به گزارش مجله هدیه، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه برنامه دیدار با نمایندگان مردم و رسیدگی به مسائل ارتباطی مردم، با روح الله حضرت پور طلاتپه، نماینده مردم شهرستان ارومیه از استان آذربایجان غربی و علیرضا نظری، نماینده مردم شهرستان خمین از استان مرکزی دیدار کرد.

برقراری دسترسی همه روستاها به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت

وزیر ارتباطات در دیدار با نماینده مردم شهرستان ارومیه، گزارشی از شرایط شبکه ارتباطی این شهرستان ارائه کرد و گفت: از 519 روستای شهرستان ارومیه 518 روستا، معادل 99 درصد روستاهای شهرستان به شبکه صوت متصل هستند و 474 روستا یعنی معادل 91 درصد روستاهای شهرستان نیز به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.

وی اضافه کرد: قطعاً تا پایان سال هیچ روستای بالای بیست خانواری نه تنها در شهرستان ارومیه بلکه در کل کشور باقی نمی ماند که به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت و پایدار دسترسی نداشته باشد.

زارع پور با اشاره به درخواست نماینده مردم ارومیه برای بهبود کیفیت ارتباطات 45 روستای شهرستان ارومیه نیز گفت: به منظور پایداری و افزایش کیفیت شبکه در فاز نخست 18 کیلومتر فیبر نوری ابلاغ شده و به مرحله اجرا رسیده است و در فاز دوم نیز 213 کیلومتر ابلاغ شده است و در مرحله اجرا واقع شده است.

وزیر ارتباطات در دیدار با نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی نیز گزارشی از شرایط شبکه ارتباطی شهرستان را ارائه کرد و گفت: از 103 روستای بالای بیست خانوار شهرستان، 100 درصد روستاهای شهرستان دارای پوشش صوت هستند.

وی اضافه کرد: از این تعداد روستای شهرستان نیز 93 روستا، معادل 90 درصد به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند و 10 روستای به جای مانده نیز تلاش می شود تا نیمه نخست سال جاری به اینترنت پرسرعت و پایدار متصل شوند. برای بهبود کیفیت شبکه ارتباطی شهرستان و روستاهای آن نیز 103 کیلومتر فیبر نوری ابلاغ شده است و در مرحله اجرا واقع شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 فروردین 1402 بروزرسانی: 22 فروردین 1402 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 2277

به "برقراری دسترسی همه روستاها به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برقراری دسترسی همه روستاها به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید