اختلاف ها در سنا درباره روسیه شدت گرفت

به گزارش مجله هدیه، ایسنا نوشت: حدود 10 تن از جمهوری خواستار سنای آمریکا بر سر برداشته شدن تحریم ها علیه روسیه سمت وسوی خود را از کاخ سفید جدا نموده اند.

اختلاف ها در سنا درباره روسیه شدت گرفت

این قطعنامه دموکرات ها وزارت خزانه داری آمریکا را از لغو تحریم ها علیه شرکت فراوری آلومینیوم روسی روسال و دو شرکت دیگر که به اولگ دریپاسکا، اولیگارش روس و رئیس شرکت روسال مرتبط هستند، بازمی دارد. سناتورها دو بار برای ادامه روند تصویب این قطعنامه رای گیری کردند و 11 تن از سناتورهای جمهوری خواه در این رای گیری با دموکرات ها همسو بودند.

در حالی که محتمل است دموکرات ها 60 رای مورد نیار برای تصویب این قطعنامه را به دست نیاورند، رای موافق بعضی از جمهورخواستار به این قطعنامه نشانه دیگری از تمایل آنان به مخالفت با کاخ سفید و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مورد مسائل امنیت ملی است.

رای مثبت این سناتورهای جمهوری خواه چند ساعت پس از آن صورت گرفت که استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا به کنگره آمد و از جمهوری خواستار درخواست کرد که علیه این قطعنامه رای دهند.

سوزان کالینز، سناتور جمهوری خواه پس از این رای گیری در توییتر نوشت: من علیه لغو تحریم های خزانه داری که علیه شرکت های روسی اعمال شده اند، رای می دهم؛ شرکت هایی که اولگ دریپاسکا، اولیگارش و متحد پوتین در آن ها حضور دارد. او با توجه به روابطش با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، تسلط خود را بر مسائل حفظ خواهد نمود. کاهش تحریم ها پیامی اشتباه را به روسیه و دریپاسکا مخابره می نماید.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزارت خزانه داری آمریکا در ماه دسامبر اظهار داشت که آمریکا تحریم های اعمال شده علیه سه شرکت روسال، گروه ای ان+ و یوروسیب انرجو را برخواهد داشت.

وزارت خزانه داری می گوید این شرکت های روسی از دریپاسکا جدا شده اند اما او همچنان در فهرست سیاه آمریکا باقی می ماند. به گفته این وزارتخانه، این شرکت ها برای کاهش سهام دریپاسکا و از بین بردن نفوذ او اقدام نموده اند. منوچین در بیانیه ای که هفته گذشته منتشر کرد، گفت دریپاسکا همچنان تحت تحریم ها باقی می ماند، دارایی ها و منافعش مسدود می مانند و هر شرکتی که تحت کنترل او است نیز تحریم خواهد بود.

منوچین پس از نشست خود با سناتورهای جمهوری خواه که پشت درهای بسته برگزار گردید، گفت: این تحریم ها نباید به مساله ای سیاسی تبدیل شوند.

او نیز همچون ترامپ گفت: ما با اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه، نسبت به هر دولت دیگری در مورد مسکو سختگیرتر بوده ایم.

میچ مک کانل، رهبر اکثریت سنا نیز جمهوری خواستار را به رای دادن علیه این قطعنامه تشویق کرد.

قرار است که سنا امروز، چهارشنبه، نیز رای گیری دیگری برای ادامه روند تصویب این قطعنامه برگزار کند و حامیان این طرح این بار برای پیشرفت این روند به 60 رای نیازمند خواهند بود که در صورت تکرار آرای روز سه شنبه با 57 رای موافق، تنها سه رای برای ادامه روند تصویب این قطعنامه ضروری است.

52311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 125

به "اختلاف ها در سنا درباره روسیه شدت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف ها در سنا درباره روسیه شدت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید