اجرای دوره های تک پودمان توسط دستگاه های دولتی امکان پذیر شد

به گزارش مجله هدیه، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: مراکز آموزشی دولتی که نمی توانند در دوره های مقطع دار حضور داشته باشند، می توانند در دوره های پودمانی با این دانشگاه همکاری کنند.

اجرای دوره های تک پودمان توسط دستگاه های دولتی امکان پذیر شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی ، محمدحسین امید رئیس این دانشگاه در حاشیه برگزاری اردوی ویژه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علمی کاربردی استان همدان گفت: مراکز آموزش دولتی که نمی توانند در دوره های مقطع دار حضور داشته باشند، می توانند در دوره های پودمانی با دانشگاه جامع علمی کاربردی همکاری کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان نمود: سرفصل های دانشگاه باید در تمام مراکز آموزش علمی کاربردی سراسر کشور به طور یکسان تدریس شوند و از نیمسال اول سال تحصیلی جاری همه استان های کشور موظف هستند در دروسی که دانشگاه معین می کند آزمون های سراسری متمرکز را برگزار کنند.

وی افزود: امروز شاهد رونمائی از 20 عنوان کتاب درسی بودید که برای اولین بار اتفاق افتاده و در راستای سیاست کیفیت گرائی این دانشگاه، همه کتابهایی که رو نمائی شد به طور الکترونیکی و به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار گرفته است.

محمدحسین امید مطرح نمود: استارت آپ ها در سراسر کشور بر اساس ظرفیت های منطقه برگزار خواهند شد و در استان همدان هم استارتاپ انگور برگزار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: بعد از 27 سال از تاسیس دانشگاه، مراکز آموزش علمی کاربردی برای اولین بار دارای اساسنامه مصوب شورای گسترش شده اند. در قانون برنامه ششم، از دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان دانشگاهی که باید مورد حمایت قرار بگیرد، نام برده شده است .

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: آزمون های متمرکز در جهت توسعه کیفی دوره های مهارتی در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه دانشگاههای سطح اول قرار است که به نسبت 22 دانشجو به ازای هر استاد برسند که در دانشگاه جامع علمی کاربردی این نسبت زیر 10 است که این نشان دهنده این موضوع است که دانشگاه در این زمینه از وضعیت مناسبی برخوردار است و حق انتخاب بیشتری دارد.

وی ادامه داد: امسال همانطور که مراکز علمی کاربردی سطح بندی شدند به سطح بندی مدرسین هم خواهیم پرداخت که این امر به ارتقاء کیفیت در دانشگاه کمک خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 518

به "اجرای دوره های تک پودمان توسط دستگاه های دولتی امکان پذیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای دوره های تک پودمان توسط دستگاه های دولتی امکان پذیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید