اجرای ارکستر ملی پروژه مشترک در تالار وحدت تهران

به گزارش مجله هدیه، ارکستر های دولتی تحت پوشش بنیاد فرهنگی هنری رودکی روز های پنجشنبه 26 دی و پنجشنبه 3 بهمن تازه ترین کنسرت های خود را در تالار وحدت تهران برگزار می کنند.

اجرای ارکستر ملی پروژه مشترک در تالار وحدت تهران

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، ارکستر های دولتی تحت پوشش بنیاد فرهنگی هنری رودکی ساعت 21:30 روز های پنجشنبه 26 دی و پنجشنبه 3 بهمن تازه ترین کنسرت های خود را در تالار وحدت تهران برگزار می کنند.

طبق برنامه ریزی های به عمل آمده ارکستر ملی ایران روز پنجشنبه 26 دی ماه کنسرت شب موسیقی ایرانی - آذری را به رهبری مهمان آقاوردی پاشایف رهبر ارکستر ملی آذربایجان پیش روی مخاطبان قرار می دهد. در این کنسرت فخری کاظم نجات خواننده کشور آذربایجان به عنوان خواننده مهمان حضور دارند. این در حالی است که صاحیب پاشازاده تک نواز تار آذری و مازیار ظهیرالدینی تک نواز ویولن به اجرای برنامه می پردازند.

سن سیز، آریای بالاش، وطن نغمه سی، سنه ده قالماز، عسگرین آریاسی، آیریلیق، ائولری وارخانه - خانه، قرنفیل، راپسودی چهارگاه، چارداش، مرغ سحر، شوشتری برای ویولن و ارکستر، دو نغمه ترک به یاد صبا، سرود گل، سبک بال، شور آفرین - به یاد استاد دهلوی قطعاتی هستند که در این کنسرت اجرا می شوند.

برگزاری کنسرت سرو آزاد به آهنگسازی پیمان سلطانی، رهبری ارکستر روبرت آساتریان و خوانندگی مهدی امامی، پارسا حسندخت و علیرضا وکیلی منش در تالار وحدت، برگزاری کنسرت به رهبری ارکستر فریدون شهبازیان به خوانندگی سالار عقیلی در کرمان، برپایی کنسرت پوئم سمفونی آب تشنه به رهبری سهراب کاشف، برگزاری کنسرت اجرای آثار منتخب کیوان ساکت به رهبری نصیرحیدریان در تالار وحدت، برگزاری کنسرت به رهبری مهدی قاسمی و خوانندگی وحید تاج در چارچوب مراسم اختتامیه جشنواره موسیقی دانشجویی صبا، اجرای پروژه شب موسیقی ارمنی به رهبری رازمیک اوحانیان در تالار وحدت از جمله برنامه هایی بود که طی ماه های گذشته توسط ارکستر ملی ایران پیش روی مخاطبان قرار گرفته است.

ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی نیز ساعت 21:30 روز پنجشنبه سوم بهمن ماه تازه ترین کنسرت خود را در تالار وحدت تهران برگزار می کند. در این کنسرت آثاری از راخمانینف با تک نوازی پیانو میترا کوهی و آثاری از بتهوون برای تماشاگران اجرا می شود.

برگزاری کنسرت با اجرای آثاری از آنتونیوسالیری، فرانتس شوبرت، لبرون و تعدادی دیگر از آهنگسازان مطرح موسیقی کلاسیک دنیا در فروردین ماه به رهبری مهمان منوچهر صهبایی در تالار وحدت، برپایی کنسرت با اجرای اورتور اجراگر از موتزارت، کنسرتو ساکسیفون از اریک لارسون، سمفونی شماره سه در لامینور اثر مندلسون به رهبری مهمان نصیر حیدریان، برگزاری کنسرت با اجرای سمفونی 9 بتهوون به رهبری شهرداد روحانی در تالار وحدت، اجرای سوئیت سمفونی شهرزاد در تیر ماه به رهبری شهرداد روحانی در تالار وحدت، اجرای برترین موسیقی متن های دنیای سینما در مرداد ماه به رهبری شهرداد روحانی در تالار وحدت، برگزاری کنسرت سمفونی قدرت سرنوشت جوزپه وردی، شاگرد جادوگر پل دوکا، بولرو موریس راول و سمفونی شماره 4 بتهون در مرداد به رهبری مهمان نیکلاس کراوتز در تالار وحدت، اجرای قطعاتی از موسیقی کلاسیک کشور های فرانسه و ایتالیا به رهبری نیما کشاورزی در آبان ماه، اجرای آثاری از لوریس چکناواریان در قالب پروژه صلح و دوستی طی آذر ماه در تالار وحدت، اجرای کنسرت ویژه بزرگداشت موسیقی جنگ در آبان ماه به میزبانی تالار وحدت، اجرای قطعاتی از کلود دبوسی آهنگساز فقید فرانسوی از مبتکران و طراحان سبک امپرسیونیسم در موسیقی با تک نوازی هارپ طناز بیگی، ژوزف موریس راول آهنگساز فقید فرانسوی و آثاری سرگئی سرگئیه ویچ پروکفیِف آهنگساز و پیانیست روس و ایگور استراوینسکی آهنگساز روس و از هنرمندان تاثیرگذار موسیقی در قرن بیستم در دی ماه از جمله برنامه های ارکستر سمفونیک تهران در ماه های گذشته بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 758

به "اجرای ارکستر ملی پروژه مشترک در تالار وحدت تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای ارکستر ملی پروژه مشترک در تالار وحدت تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید