آلودگی هوای 5 کلانشهر

به گزارش مجله هدیه، سازمان هواشناسی نسبت به آلودگی هوای پنج کلانشهر هشدار داد و توصیه کرد که از رفت و آمد های غیر ضروری به ویژه برای گروه های حساس خودداری گردد.

آلودگی هوای 5 کلانشهر

به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: افزایش شاخص آلودگی و کاهش کیفیت هوا فردا (23 آبان ماه) برای شهر های اراک، اصفهان، تهران و کرج و دوشنبه (24 آبان ماه) برای شهر های اراک، تهران، کرج، اصفهان و مشهد پیش بینی می گردد.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروه های حساس دور از انتظار نیست و در صورت عدم کنترل منابع آلاینده ثابت و متحرک ممکن است کیفیت هوا در برخی ساعات تا حد ناسالم برای تمام گروه ها به ویژه در منطقه ها صنعتی و پرتردد کاهش یابد.

در این شرایط سازمان هواشناسی نسبت به اجتناب از رفت و آمد های غیر ضروری به مراکز شهر ها برای افراد سالمند و خردسال و به ویژه افراد با سابقه بیماری قلبی و ریوی، اجتناب از فعالیت های ورزشی در سطح شهر، مدیریت بهینه در استفاده از سوخت و زمان فعالیت واحد های صنعتی توصیه می نماید.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفر ها و انجام کار های روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدار ها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: فرارو
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1972

به "آلودگی هوای 5 کلانشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی هوای 5 کلانشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید