وسایل مورد احتیاج سفر تحصیلی

به گزارش مجله هدیه، چه چیزهایی در سفر تحصیلی شما به خارج از کشور ضروری یا غیرضروری خواهد بود؟ با خبرنگاران همراه باشید تا این نکات را بدانید.

وسایل مورد احتیاج سفر تحصیلی

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا عید با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

اگر در تعطیلات قصد رفتن به ساحل را داشته باشید، با خود ضد آفتاب، دمپایی، لباس شنا، عینک آفتابی و ... برمی دارید اما اگر قرار باشد برای شش ماه یا یک سال بار سفر ببندید و برای تحصیل راهی کشور دیگری باشید، شرایط تفاوت خواهد نمود. هر یک از آشنایان، دوستان و افراد خانواده به شما توصیه هایی خواهند کرد که چه با خود ببرید؛ اما سختی کار در این است که شما باید تصمیم قطعی بگیرید که چه چیزهایی را بگذارید و چه چیزهایی را ببرید. نیازهای افراد بسته به مکان تحصیل و مدت زمان آن متفاوت خواهد بود. اینکه شما در چه رشته ورزشی خاصی فعالیت دارید باعث می گردد تا لباس مربوط به آن را با خود ببرید. آنچه مسلم است شما نباید بعضی وسایل را با خود به همراه داشته باشید.

1. شامپوها و لوازم بهداشتی در سایز بزرگ

گرچه سایز کوچک و مسافرتی شامپوها و لوازم بهداشتی در دسترس هستند اما شما می توانید در بیشتر نقاط جهان محصولات مشابه را تهیه کنید. اگر از مرطوب نماینده خاصی استفاده می کنید که عدم مصرفش روی کیفیت زندگی شما تأثیرگذار است، می توانید آن را همراه خود داشته باشید؛ اما پر کردن بخشی از فضای چمدان با وسایلی که قادر به خریدشان در خارج از کشور هستید کار بی فایده ای خواهد بود.

وسایل مورد نیاز:

شامپو، نرم نماینده، خمیردندان و غیره را برای مصرف دو تا چهار هفته ابتدایی به همراه داشته باشید. علاوه بر این که نمی خواهید فضای چمدان را با وسایلی که می توان در مقصد تهیه کرد، هدر دهید به همان میزان هم دوست نخواهید داشت به محض فرود در کشور دیگر به فکر این باشید که چگونه مسواک بزنید. تا زمان مستقر شدن، مقدار کافی از هر یک از وسایل فوق را به همراه داشته باشید؛ سپس می توانید محل مناسب خرید را پیدا کنید. موارد استثنا عبارت اند از: مواد دافع حشرات، ضد آفتاب، مایع شستشوی لنز. این سه مورد در کشورهای دیگر قیمت گزافی دارند؛ بنابراین حمل کردن آن ها مقرون به صرفه تر از خریدشان به سه برابر قیمت در کشور دیگر است.

2. کفش

شاید تصور کنید چهار جفت کفش کافی است مگر اینکه قصد عزیمت به پاریس برای تحصیل در رشته مد را داشته باشید. یک جفت کفش برای استفاده روزانه یک جفت کفش هایکینگ یک جفت دمپایی حمام و شاید یک جفت کفش رسمی تر نباید فراموش کنید قبل از سفر به کشور محل تحصیل، در خصوص پوشش مردم در آن ناحیه تحقیق کنید؛ حتماً دوست نخواهید داشت که تنها کسی باشید که صندل ساحلی به پا دارد و یا در فصل بارندگی کفش نامناسب استفاده می نماید.

وسایل مورجهانز:

یک جفت کفش چندمنظوره بردارید که برای رفتن به کلاس، شام و پیاده روی روزانه مناسب باشد. اگر در جایی خواهید بود که هوا خنک تر است، یک بوت یا کفش بنددار گزینه مناسبی خواهد بود.

3. لباس های مغایر با فرهنگ عمومی

در دانشگاه و مجامع عمومی با دمپایی ساحلی، شلوار کوتاه یا راحتی نمی توان ظاهر شد. شما فردی بالغ هستید؛ توقع می رود مانند یک فرد بالغ لباس بپوشید. بنابراین فکر پوشیدن تی شرت و شلوار چسبان را در کلاس فراموش کنید. برای دوران کارآموزی نیز وضع به همین منوال است. این قضیه در بعضی کشورهایی که هنجارهای فرهنگی قوی درباره چگونگی پوشش دو جنس زن و مرد دارند، بسیار حائز اهمیت است. برای مثال در بعضی مناطق ممکن است پوشیدن کفش جلوباز، شلوار کوتاه یا لباس بدون آستین خلاف ادب باشد؛ بنابراین قبل از بستن چمدان در خصوص نوع پوشش مردم آن کشور تحقیق کنید. در غیر این صورت، ناگهان متوجه می شوید هر 10 دامنی که همراه برده اید کوتاه بوده و در آن مکان غیر قابل استفاده خواهند بود. این مورد برای شما بانوان بیشتر صدق می نماید چون جوامع به ما می گویند چه بپوشیم یا نپوشیم.

وسایل مرد نیاز:

لباس هایی که می توان روی لباس دیگر پوشید مانند ژاکت و کت به همراه ببرید و شلوار جین بدون سوراخ و پارگی باشد. اگر نگران مدل پوشش خود هستید این اصل را به خاطر داشته باشید که پوشش کلاسیک در موقعیت های گوناگون تطبیق پذیر است.

4. کتاب

به عنوان کسی که حریص کتاب است، گفتن این مسئله مشکل است اما باید بگویم که برای رفتن به سفر تحصیلی، بردن کتاب بدترین کار ممکن است. آن ها سنگین و جاگیر هستند درحالی که بیش از یک بار خوانده نمی شوند. اگر یک یا دو کتاب هست که به شدت به آن ها وابسته اید، با خود ببرید اما سایر کتاب ها را در منزل بگذارید. به این طریق نگران اضافه بار نخواهید بود.

وسایل مورجهانز:

اگر می بایست جهت طولانی را در اتوبوس و قطار طی کنید و می خواهید مطالعه کنید، می توانید از کیندل که یک دستگاه کتاب خوان الکترونیک است استفاده نمایید. این دستگاه کم جا و سبک است. اینگونه می توانید همه کتاب های دلخواه را به همراه داشته باشید و فشاری هم به کمرتان وارد نیاید. اگر نمی توانید این دستگاه را داشته باشید، همان یک یا دو کتاب برایتان کافی است.

5. انبوهی از لوازم الکترونیک

قطعاً لپ تاپ از ضروریات یک دانشجو در خارج از کشور خواهد بود. احتمالاً تلفن همراه نیز با خود خواهید برد. به همراه داشتن یک آی پد یا هر دستگاه پخش نماینده موسیقی یا دستگاه کتاب خوان نیز جالب به نظر می رسد تا در ساعات ترافیک هنگام بازگشت به خانه وقت را با آن سپری کنید. اما با خود فکر کنید کدام یک از این لوازم به شدت مورد نیاز خواهند بود. لوازم الکترونیک بیشترین مورد گزارش های دزدی بوده اند؛ بنابراین هر چه وسایل الکترونیک بیشتری ببرید احتمال وقوع دزدی بیشتر خواهد شد. خصوصاً اگر روی وسایلتان حساس هستید بهتر است از بردن آن ها خودداری کنید. به علاوه بیشتر زمان شما در بیرون از خانه سپری خواهد شد تا با شهر جدید آشنا شوید نه اینکه در منزل بمانید و مشغول بازی هایی مثل Candy crush شوید.

وسایل ضروری:

بهتر است از وسایل الکترونیک چندمنظوره بهره ببرید؛ برای مثال به جای تلفن همراه، دوربین، آی پد و دستگاه کتاب خوان می توانید از Iphone بهره ببرید. البته آداپتور و کانورتر را نباید فراموش کنید. ممکن است جایی که می روید مقدار ولتاژ متفاوت باشد. بردن آن به صرفه تر از خریدش در محل جدید خواهد بود زیرا مخصوص دستگاهتان است. اگر کمی هزینه کنید و یک کیف زیپ دار یا قفل دار برای وسایل الکترونیک بخرید به نفع شما خواهد بود و چه بهتر اگر ظاهر این کیف شبیه به کیف لپ تاپ نباشد.

6. غذای زیاد و حاضری

برای علاقه مندان به کره بادام زمینی تصور نخوردن آن برای چند ماه دیوانه نماینده بوده و یا دسترسی نداشتن به چیپس موردعلاقه آزاردهنده است ولی همین سبب کسب تجربه جدید برای شما خواهد شد. شما در کشور جدید با جهانیی از طعم ها و خوردنی های متفاوت روبرو خواهید شد. چه بسا طعم بعضی از آن ها به قدری برایتان خوشایند باشد که هنگام بازگشت به کشورتان با خود به همراه بیاورید. همچنین ممکن است طعم بعضی دیگر به قدری نامطبوع باشد که حاضر نباشید حتی دوباره اسمشان را بشنوید. ممکن است دوست داشته باشید کمی از تنقلات کشورتان را با خود ببرید تا در اوقات فراغت با همکلاسی هایتان آن ها را مصرف کنید اما هر چه در سوپرمارکت محله تان است با خود نبرید.

وسایل مورجهانز:

ادویه ها و چاشنی های غذا، سالاد و ماکارونی را که می دانید در محل اقامت تان موجود نیست با خود ببرید. پخت بعضی غذاهای موردعلاقه شما می تواند نشان صمیمیتتان با خانواده یا دوستان میزبان شما باشد. ضمناً با استفاده از این ادویه ها احساس بودن در وطن خود را خواهید داشت. این ادویه ها سبک هستند و فضای زیادی از چمدان شما اشغال نمی نمایند.

7. اقلام گران بها

به دلیل اهمیت موضوع دوباره اشاره می کنم که احتمال گم شدن، به سرقت رفتن، شکستن و خراب شدن وسایل وجود دارد؛ بنابراین این مسئله را مدنظر داشته باشید. نمی توان گفت که به طور حتم وسایل شما به سرقت می رود و هیچ یک از وسایل محبوبتان را نمی توانید ببرید اما در نظر داشته باشید که احتمال چنین حادثه ای وجود دارد؛ بنابراین از خود بپرسید آیا با وجود احتمال سرقت، آوردن آن وسیله تصمیم درستی است؟ ممکن است هنوز گردنبندی که مادربزرگتان در پنج سالگی هدیه داده به گردن شما باشد؛ اگر چند ماهی آن را از گردنتان بیرون آورید با خیال آسوده تری به سفر می روید و مطمئن هستید که بالاخره دوباره آن را خواهید دید.

وسایل ضروری:

عکس خانواده، دوستان و سایر خرده ریزهایی که برایتان ارزش معنوی دارد و بهای زیادی در دست دوم فروشی ها ندارد، می توانید با خود ببرید. سعی کنید از ساعت، عینک آفتابی و کیف پولی بهره ببرید که در عین داشتن کیفیت خوب، ارزان قیمت باشند تا اگر به سرقت رفت، ناراحت و پشیمان نشوید.

8. چمدان مناسب

شما قرار است مدت طولانی در خارج از کشور باشید. ممکن است تصور کنید که وسایل زیادی مورجهانزتان خواهد بود اما واقعیت این است که نباید غیر از وسایل ضروری چیز بیشتری بردارید. وسایل شما در منزل باقی خواهند ماند تا شما بازگردید. بهترین راه برای سبک سفر کردن این است که یک چمدان کوچک تر انتخاب کنید تا خود را مجبور کنید وسایل کمتری ببرید.

وسایل مورجهانز:

می توانید از یک کوله پشتی به جای چمدان بهره ببرید. هر آنچه لازم دارید می توانید در یک کوله پشتی 60 لیتری جا دهید. باور کنید در وسایل نقلیه عمومی، هتل های بدون آسانسور، پیاده روی تا یافتن هتلی مناسب با چنین کوله ایی بسیار راحت تر از حمل کردن یک چمدان بزرگ و سنگین خواهید بود. به علاوه بعضی فروشگاه ها تخفیف دانشجویی دارند و شما هر چه لازم داشته باشید به راحتی می توانید تهیه نمایید. پس خود را دچار دردسرهای اضافه بار نکنید.

اشیا غیرضروری را از لیست خط بزنید!

به لحاظ روحی و روانی به همراه داشتن چند چیز کوچک و غیرضروری اشکالی نخواهد داشت. اگر این وسایل کوچک حس غربت شما را کم می نماید تا به شرایط جدید عادت کنید، می توانید آن ها را با خود ببرید. لزومی ندارد به دلیل حضور در کشوری دیگر از تمام مردم و علایق و حتی ورزش های گروهی که برایتان اهمیت دارد دست بکشید اما همه آن ها را نیز نمی توانید با خود ببرید. درباره اینکه چه چیزهایی برده گردد و یا بماند عاقلانه تصمیم بگیرید و نباید فراموش کنید کمی فضای خالی در چمدان برای آوردن سوغاتی باقی گذارید.

منبع: کجارو / gooverseas.com
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 722

به "وسایل مورد احتیاج سفر تحصیلی" امتیاز دهید

1 کاربر به "وسایل مورد احتیاج سفر تحصیلی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وسایل مورد احتیاج سفر تحصیلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید